Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Alyssa Mason z Hebronu bije dwa rekordy z Poland Track

12-letnia Alyssa Mason z Hebronu pobiła oficjalny rekord w rzucie dyskiem dziewcząt w wieku 11 i 12 lat podczas zlotu Maine USA Youth Championship w Coney High School w Augusta na początku tego miesiąca. Siódmioklasista gimnazjum Bruce’a Whittiera w Polsce rywalizuje o Panther Track Club. Darren Slover/SunJournal

Alyssa Mason zaczęła rzucać piłką i rzucać dyskiem W 2020 roku dla Polskiego Klubu Panther Track.

Powiedziała, że ​​na początku nie było dobrze, ale trening i ciężka praca pomogły 12-latkowi z Hebronu pobić stanowy i klubowy rekord Panther w obu zawodach w rzucaniu tego lata, a także zdobyć trzy mistrzostwa stanu w Stanach Zjednoczonych. Mistrzostwa Juniorów, które. Spotkaj się w Cony High School.

W stanie spotkania Mason rzucił 91 stóp w dysk, co jest nowością Krajowa kategoria wiekowa 11-12 lat zdobyła 91 stóp, przewyższając poprzedni wynik ustalony w 1989 roku.

Mason pobił również rekord pchnięcia kulą, rzucając 35-01.25, co pobiło rekord 10-latka Jednak najlepszy strzał Mason miał miejsce w poprzednim spotkaniu, kiedy wystrzeliła rzut 35-07.

Mason również przebiegła 400m w 1:08.16, aby odnieść trzecie zwycięstwo na zawodach stanowych.

„tylko rodzaj kliknięcia”

Mason postawiła sobie ambitne cele w letnim sezonie lekkoatletycznym.

„W tym roku, kiedy zaczynałem, chciałem przełamać strzał i ustanowić rekord zespołu„Ale (to się nie stało) aż do ostatniego tygodnia sezonu zasadniczego – złamałem to i było sześć cali dalej niż rzut stanowy” – powiedział Mason.

„Czułem się naprawdę dobrze. Wszystko po prostu kliknęło. Kiedy wykonasz kilka naprawdę dobrych rzutów, możesz to całkowicie poczuć. Kiedy masz naprawdę dobry rzut, możesz to poczuć, gdy go strzelisz i kręci się”.

Technika wirowania, którą Mason stosuje teraz zarówno w pchnięciu kulą, jak iw dysku, nie zawsze była częścią jej repertuaru.

Kiedy zacząłem rzucać w 2020 roku, Mason próbował pracować nad spinningiem na dysk. W zeszłym roku po raz pierwszy zaimplementowała rotację w dysku na spotkaniach, ale w ujęciu po prostu kręciła się i rzucała, bez kręcenia.

Tego lata, po wielu ćwiczeniach, Mason dodała rotację do swoich rzutów.

„Nauczyłem się, jak to zrobić w pchnięciu kulą, a potem zakręciłem na płycie i płyta była o wiele łatwiejsza do zrobienia” – powiedział Mason. „Postanowiłem wykonać rotację na dysku i po pewnym czasie łatwiej było wykonać rotację niż na piłce”.

Praca domowa

Praca Masona wykroczyła daleko poza praktykę torową. W domu pracuje nad narzutami w garażu, gdzie jest kółko, na które można rzucać plandekami.

Jej praktyka procentuje przez cały rok.

Mason wygrał rzut w grupie wiekowej 11-12ALekkoatletyka halowa USA Nationals rzuciła 9,71 metra lub nieco poniżej 32 stóp na Staten Island w stanie Nowy Jork w marcu.

Na Mistrzostwach USATF Nationals Outdoors na początku tego lata w Nowym Jorku, Mason zdobyła prowadzenie w grupie wiekowej (10,32 m) i dyskowce (24,81), oba z dużymi przewagami.

Rzucanie to nie tylko zainteresowanie Masona. Przyszły siódmoklasista przygotowuje się obecnie do gry przełajowej w gimnazjum Bruce’a M. Whittiera w Polsce, które jest już częścią grupy Moving ME Forward.

Alyssa Mason z Poland Track Club przygotowuje się do strzału na zawodach lekkoatletycznych. kenica smith zdjęcia

„Będę w tym roku przełajowy i zrobię kilka 5K i nadal robię rzeczy z Moving Maine Forward” – powiedział Mason. „To cała masa ludzi, w których spotykasz się w miejscu raz w tygodniu w każdy wtorek i ćwiczysz. Przez większość czasu biegasz od 3 do 5 mil. Raz w miesiącu robisz jazdę na czas i biegasz z ludźmi, którzy biegają w Twojej strefie czasowej. Ćwiczysz. Więc dzisiaj. Ostatnim razem musiałeś zrobić 200, 400, 600, 400, a potem znowu 200 z 200-metrowym odpoczynkiem pomiędzy nimi”.

READ  Polski Standard Płatności, operator warszawskiego BLIKA, przejął słowacką spółkę VIAMO

Mason powiedziała, że ​​jej najszybsza 1500-metrowa mila miała około 5:40, a ostatnio, w treningu Moving ME Forward, przebiegła milę na torze w 6:32.

Mason chce również w przyszłości wziąć udział w pięcioboju, zawodach składających się z pięciu wydarzeń, pchnięciu kulą, 800m, 100m przez płotki, skoku wzwyż i skoku w dal. Olimpiada Juniorów USATF oferuje pięciobój.

Największy cel Masona o wysokości 5 stóp i 3 cm jest daleko w przyszłości.

„Chcę zrobić igrzyska olimpijskie” – powiedziała.


Skorzystaj z poniższego formularza, aby zresetować hasło. Kiedy wyślesz e-mail na swoje konto, wyślemy e-mail z kodem resetowania.

” dawny

Następna ”