Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Alice Eve broni kontrowersyjnej sceny Star Trek: „Jestem z tego dumna”

Alice Eve broni kontrowersyjnej sceny Star Trek: „Jestem z tego dumna”

Star Trek obiecaj raz By iść z odwagą tam, gdzie nikt przed nami nie poszedł. Ale Alice Eve wie, że science fiction może pójść znacznie dalej, wprowadzając kobiety w nowe obce światy.

„Wiele kobiet w science fiction jest bardzo samowystarczalnych” – mówi aktorka, która grała jedną z tych postaci – dr Carol Marcus – w 2013 roku. Gwiazda powoli wchodzi w ciemność, choć nie bez kontrowersji. (Więcej o tym później.)

Mimo to ponad 50 lat później Star Trek „Sci-fi niekoniecznie jest dziedziną dla kobiet pod względem kreatywności” poza ekranem, mówi Eve, która była emitowana po raz pierwszy. Dla wszystkich Ellen Ripleys i Sarah Connors na ekranie ten brak kobiecej perspektywy za kamerą może powstrzymać gatunek.

Angielska aktorka znana również z ról w mężczyźni w czerni 3 I na Marvel’s Żelazna Pięść W serialu Ewa ma doświadczenie w przezwyciężaniu tego stresu. Jej najnowsze filmy – Ostrzeżenie, od polskiej reżyserki Agaty Alexander – To pierwszy raz, kiedy Ewa nakręciła film science fiction z kobietą.

„Chciałam wesprzeć kobietę, która zajmuje się tradycyjnie męskim tematem” – mówi Eve. odwrotność, przemawiając za filmem (teraz dostępny na platformach cyfrowych). „Kochałem jej śmiałość. Miała tak wspaniałą wizję, że była zdeterminowana do realizacji przy niewielkim budżecie. I zrobiła.”

Ogólnie rzecz biorąc, Ewa jest fanką science fiction. I graj postacie takie jak Star TrekCarol Marcus jest częścią apelu. „Science fiction jest świetne, ponieważ pokazuje silne kobiety” – mówi Eve. odwrotność. „Zazwyczaj nie żenią się i nie mają dzieci. Pracują dla swojej pasji.”

W 2013 roku Eve zaczęła dyskutować o optyce kobiecej reprezentacji w science fiction w bardziej negatywnym sensie. gdy Gwiazda powoli wchodzi w ciemność Wchodząc do teatrów, niektórzy widzowie sprzeciwiali się Scena, w której Marcus zdejmuje bieliznę i spogląda na niego kapitan Kirk (Chris Pine).

Po wydaniu Gwiazda powoli wchodzi w ciemnośćAlice Eve znalazła się w centrum debaty internetowej na temat przedstawiania kobiet w głównym nurcie science fiction.Podstawowy

Migawka, służyła trochę celowi narracyjnemu w teatralnym filmie. W Internecie reakcja była szybka w stosunku do tego, co niektórzy widzieli Nieuzasadniony przykład Że kobieca postać ma niesprawiedliwie seksualny charakter. (Chociaż oczywiście nie było też Luz dla tego luzu.) Na końcu, Producent Damon Lindelof przeproś i Dyrektor JJ Abrams przyznał Rozumie krytykę. Ewa mówiła tylko z umiarem o incydencie, ale patrząc wstecz na scenę, pamięta, że ​​była zaskoczona kontrowersją.

READ  Ostatni pogrzeb królowej: Tysiące żałobników ustawiają się w kolejce na drugą noc, aby złożyć hołd, gdy król Karol udaje się do Walii

„To było coś, do czego dobrowolnie pracowałem z trenerem, aby być gotowym, byłem bardzo przygotowany i bardzo mi się to podobało. [doing] Filmowanie, egzekucja i promocja” – wspomina Eve, która mówi, że aktywnie uczestniczyła w dyskusji na temat wszystkich scen swojej postaci. „Uczucie, że nie powinnam tego robić lub że to był wyczyn, było dla mnie zdumiewające”.

W końcu Eve wzruszyła ramionami, mówiąc: „Jest tak wiele rzeczy na świecie, które są zaskakujące. Umieściłam to w jednej z tych anomalii. Jestem bardzo dumna z tej sceny i całej pracy, którą wykonałam”.

Doświadczenie wciąż otwierało aktorce oczy, co skłoniło ją do poszukiwania projektów, takich jak Ostrzeżenie, Unikałby dominującego męskiego spojrzenia w większości hollywoodzkich filmów science fiction. Opowiedziane przez serię winiet offline ustawionych podczas dziwnej burzy, Ostrzeżenie Eve występuje w roli Claire, samotnej kobiety, której codzienne życie zależy od inteligentnego urządzenia domowego w kształcie piramidy o nazwie „Bóg 2.0”. (W prawdziwym życiu Ewa unika takich inteligentnych urządzeń.)

Żyjąc w niedalekiej przyszłości, w której technologia jest postrzegana jako alternatywa dla komunikacji międzyludzkiej, Claire jest dodatkowo izolowana przez wrogie, zimne i nieprzyjazne codzienne interakcje. „Ludzie mają podstawowe połączenie ze swoimi urządzeniami i tracą zdolność do łączenia się, współczucia i empatii” – mówi Eve. „Dla mnie 'ostrzeżeniem’ jest bycie współczującym, dotrzymywanie harmonii z ludzkością” – dodaje.

Ewa znalazła strzelanie Ostrzeżenie być Samotność, jako jej główny partner sceny jest nieożywioną istotą (głos użyczył aktor James Darcy). „Zabawa w filmie polegała na tym, że nie ma innego aktora” – mówi. „Jest inny, ale był bardziej odizolowany”.

Alicja Ewa (Gwiazda powoli wchodzi w ciemnośćGra Claire, samotną kobietę, która polega na inteligentnym urządzeniu domowym o nazwie God 2.0.Lwia Brama

Tapeta Claire nie została dogłębnie zbadana Ostrzeżenie, ale Ewa i Aleksander współpracowali nad pomysłem, że słabość jej postaci wynikała ze złamanego serca. „Kiedy mamy złamane serce, wycofujemy się” – mówi. „A kiedy się cofamy, nie lubimy łączyć się z ludźmi. A potem w tym okresie zdrowienia stajesz się zależny od tego urządzenia.”

READ  „William przyznaje się do porażki” Duke sygnalizuje przyjęcie królewskiej roli „skurczony” – ekspert | Królewski | Aktualności

Daleko od pomocy Claire, „urządzenie utknęło w niej”. Ostrzeżenie Opowieść ku przestrodze, mówi Ewa. Claire zamienia się w Boga 2.0 w na wpół fanatyczny sposób, z Ostrzeżenie Zajęcie zdecydowanego stanowiska wobec zorganizowanej religii i jej zdolności do żerowania na ludziach.

„Przyciągnęło ją przekonanie, że będzie lepszą osobą” – mówi Eve. „Religia zorganizowana kusi ludzi, mówiąc im, że życie będzie lepsze. To stary kapitalizm: Nie będziesz czuł się samotny i smutny, jeśli nie zgrzeszyłeś. Oczywiście ważne jest, aby być dobrą osobą, ale to nie sprawi, że twoje życie będzie lepsze”.

scena z Ostrzeżenie.Lwia Brama

Ewa wciąż uczy się wszystkiego, co może znaczyć, że jest kobietą w science fiction. Wkrótce pojawisz się w roli głównej Moc, serial Amazon oparty na powieści Naomi Alderman z 2016 roku, w której kobiety posiadają nadprzyrodzone moce elektryczne. Alderman pisze własną książkę z Opowieść podręcznej Reżyser Reed Morano stoi na czele co najmniej jednego odcinka, a w projekt zaangażowany jest pokój pisarski przeznaczony tylko dla kobiet.

Eve mówi, że główna koncepcja 10-odcinkowej serii wkurza go tytułem: Kto będzie miał władzę i co z nią zrobią?

Moc To idea przyszłości, w której kobiety mają więcej siły i sprawności fizycznej niż mężczyźni” – wyjaśnia.W serialu Eve występuje u boku Leslie Manna, Ulici Cravalho, Danieli Vegi, Tima Robbinsa, Roba Delaneya i Johna Leguizamo. .

„Moja postać jest rodzajem chóru [for] Zrozum tę historię”, mówi. „Myślę, że to naprawdę ważna historia do opowiedzenia, pokazania nam, jak ją rzucamy.[ing] Świat obraca się wokół własnej osi i pokazuje ile mamy [society’s] Dynamika siły zależy od siły fizycznej.”

W latach odkąd Alice Eve błyszczała Star TrekZwróciłem większą uwagę na to, jak kobiety są reprezentowane na ostatniej granicy i poza nią.

READ  Bill Granger: Jamie Oliver i Nigella Lawson składają hołd „cudownemu człowiekowi” po śmierci szefa kuchni | Wiadomości z Wielkiej Brytanii

„Nadchodzi inne pokolenie i mam nadzieję, że poczują się wzmocnione” – mówi Eve, chwaląc długo oczekiwaną relację, że ruch #MeToo odegrał jedną rolę w jego uruchomieniu. „Myślę, że wszyscy przechodzimy przez ludzkie doświadczenie, a to jest bolesne”.

Ostrzeżenie Dostępne w wersji cyfrowej, Blu-ray i DVD 22 października.