Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Aktor Phil Davis rezygnuje z członkostwa w BAFTA z powodu „żenującego kłamstwa” podczas ceremonii rozdania nagród filmowych | Bafty 2023

Weteran aktor Phil Davis powiedział, że zrezygnował z członkostwa w BAFTA w proteście przeciwko wielu aspektom niedzielnej telewizyjnej ceremonii wręczenia nagród, w tym pominięciu Bernarda Cribbinsa w sekcji In Memoriam.

Opisując program jako „żenującą farsę”, Davis zasłynął serią filmów i programów telewizyjnych, w tym Quadrophenia, Vera Drake i Whitechapel – Swoją rezygnację ogłosił w mediach społecznościowych. Dodał: „Odetnij przemówienia zwycięzców za niedopasowanie curlingu”. Biedny Richard E. Grant udający, że przyjechał Batmobilem, a nie Bernard Cribbins [sic] Ku pamięci. „

Wydaje się, że skargi Davisa dotyczą kilku kwestii. Starając się, aby rozdanie nagród było bardziej przyjazne dla publiczności, BAFTA założyła studio wywiadów prowadzone przez Alison Hammond z The Morning, w którym przeprowadzano wywiady z celebrytami i zdobywcami nagród; W rezultacie odbiorcy zostali odcięci od transmisji, w tym Leslie Patterson, brytyjski współautor All Quiet on the Western Front (który przewodził liczbie nagród wieczoru, zdobywając siedem).

Davis dołączył także do chóru donosów na temat nieobecności Cribbinsa w segmencie honorującym wybitne postacie przemysłu filmowego, które zmarły w poprzednim roku. Cribbins pojawili się w serii filmów, w tym w Inwazji Daleków na Ziemię 2150 r.I The Railway Children i Alfreda Hitchocka Frenzy, chociaż jest on bardziej znany ze swojej pracy w telewizji, w tym Jackanory, Wombles i Doctor Who. W odpowiedzi na wcześniejszą krytykę, m.in Od Sally Thomsett, gwiazdy Cribbins’ Railway ChildrenPrzedstawiciel Bafty powiedział, że Cribbins „zostanie zapamiętany na rozdaniu nagród telewizyjnych w maju”.

Wydaje się jednak, że zmiany formatu telewizyjnego programu telewizyjnego nie mają znaczącego wpływu na oglądalność raporty audycji Program miał średnio 2,6 miliona i 16,6% udziału w widowni (i osiągnął szczyt 3,8 miliona w końcowych etapach) podczas transmisji w BBC One, z której część była na żywo po raz pierwszy. To nieco więcej niż oferta z 2022 r., który zdobył 2,5 mi 16%, ale duża poprawa w stosunku do „hipotetycznej” wersji z 2021 r., która wyniosła 1,9 miliona i 11%. Wypada jednak niekorzystnie w porównaniu z pokazem z 2020 r., który wynosił średnio 3 miliony 19%, W tym momencie były to najniższe oceny od 2006 roku.

READ  Rudy Giuliani ujawnia się w The Masked Singer prowadzi sędziów do wyjścia

Przedstawiciel BAFTA powiedział, że organizacja nie komentuje członkostwa indywidualnego.