Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Akcje Nike rosną, ponieważ sprzedaż przekroczyła szacunki Streeta o ponad 1 miliard USD

Akcje Nike rosną, ponieważ sprzedaż przekroczyła szacunki Streeta o ponad 1 miliard USD

Akcje Nike Inc. wzrosły. w przedłużonej sesji w czwartek po tym, jak firma przekroczyła szacunki przychodów Wall Street o ponad miliard dolarów, co jest dalekie od tego, co ubiegłoroczny kwartał, kiedy sprzedaż została obniżona przez pandemię COVID-19.

nike
+ 0,38%
Akcje wzrosły o 4% po godzinach po wzroście o 0,4% w sesji zwykłej i zamknęły się na poziomie 133,60 USD.

Największy na świecie sprzedawca obuwia i odzieży sportowej odnotował w czwartym kwartale dochód netto w wysokości 1,51 miliarda dolarów, czyli 93 centy na akcję, wobec straty 790 milionów dolarów, czyli 51 centów na akcję, w tym samym okresie ubiegłego roku.

Przychody wzrosły do ​​12,34 miliarda dolarów z 6,31 miliarda dolarów w tym samym kwartale ubiegłego roku, kiedy tradycyjne sklepy zostały zamknięte z powodu pandemii.

Analitycy ankietowani przez FactSet przewidywali zysk na poziomie 51 centów na akcję przy przychodach w wysokości 11,03 mld USD.

„W miarę postępów w cyfrowej transformacji kierowanej przez konsumentów budujemy nowy model finansowy, który będzie nadal wspierać zrównoważony i rentowny długoterminowy wzrost Nike” – powiedział w oświadczeniu Matt Friend, dyrektor finansowy Nike.

Akcje Nike wzrosły o prawie 34% w ciągu ostatnich 12 miesięcy, w porównaniu do 34% wzrostu indeksu przemysłowego DJIA Dow Jones,
+ 0,95%A
z czego Nike jest składnikiem, 40% zysku dzięki S&P 500 SPX
+ 0,58%.

READ  Inwestor i filantrop z AO Bill Holroyd ujawnia sekrety dobrej transakcji