„Myślę, że będę gotowy”: Christian Pulisic w szpitalu, gdy USA awansują do 1/8 finału Pucharu Świata

Christian Pulisic Kopnął piłkę, strzelił gola, a następnie uderzył w bramkarza, zderzenie, które wysłało amerykańską gwiazdę do szpitala i Stany Zjednoczone w drugiej rundzie mistrzostw świata.

Ponad godzinę później zadzwonił do swoich kolegów z drużyny przez FaceTime, aby przyłączyli się do świętowania.

Bramka Pulisica została opóźniona w 38. minucie, a Stany Zjednoczone pokonały we wtorek Iran 1: 0 w politycznym rewanżu o awans do fazy pucharowej mistrzostw świata.

„Każdy zawodnik jest gotów poświęcić swoje ciało, aby zapewnić sukces tej drużynie” – powiedział amerykański pomocnik Weston McKinney.

Amerykanie zajęli drugie miejsce w grupie B z pięcioma punktami, dwa punkty za Anglią, aw sobotę zmierzą się z Holandią z szansą na awans do ćwierćfinału po raz pierwszy od 2002 roku.

„Zawsze powtarzam, że jesteśmy przeciwko całemu światu” – powiedział napastnik Tim Weah. „Nikt nie myśli, że Stany Zjednoczone mogą grać dobry futbol”.

Christian Pulisic odczuwał natychmiastowy ból po zderzeniu.

Alexa Grimma/Getty Images

Pulisic był wyciągnięty na boisku i leżał w bramce przez około trzy minuty, gdy był traktowany przez amerykańską kadrę. Próbował kontynuować grę, ale został zmieniony na początku drugiej połowy przez Brendana Aaronsona i przeszedł badanie jamy brzusznej.

NFL powiedział, że Pulisic doznał kontuzji miednicy i był dzień w dzień. Opuścił szpital i wrócił do hotelu zespołu.

„Wysłałem mu SMS-a i sprawdziłem, co u niego, a on powiedział:„ Myślę, że będę gotowy w sobotę ”- powiedział McKinney.

Trener USA Greg Berhalter powiedział, że po zderzeniu Pulisic miał zawroty głowy.

z powrotem Mistrzostwa Świata Po opuszczeniu edycji 2018 Stany Zjednoczone otworzyły mecz remisami z Walią i Anglią i potrzebowały zwycięstwa, aby awansować do 1/8 finału.

Iran zajął trzecie miejsce w grupie z trzema punktami. Drużyna nie awansowała we wszystkich sześciu meczach mistrzostw świata.

READ  Craig Bellamy nigdy więcej nie chce trenować NSW Origin

„Marzenie zakończyło się tym wynikiem,” powiedział trener Iranu Carlos Queiroz. „Stany Zjednoczone rozpoczęły mecz lepiej od nas, szybciej iz lepszą kontrolą gry.”

Ryczący irańscy kibice z rogami i bębnami w tłumie liczącym 42 127 osób wypełnili dolną miskę za jedną bramką na stadionie Al Thumama i byli znacznie głośniejsi niż czerwono-biało-niebiescy kibice z drugiego końca i za ławką USA.

Christian Pulisic otoczony przez swoich kolegów z drużyny USA po tym, jak strzelił gola, ale nie był w stanie wstać.

Stany Zjednoczone pokonały Iran 9:0 w pierwszej połowie, ale nie przełamały się, dopóki Pulisic nie pojawił się wraz z wielkim momentem, za którym tęskniła rosnąca i coraz bardziej wymagająca rzesza fanów w kraju.

McKennie wykonał podanie tuż za środkowym kołem do Sergiño Desta na skraju pola karnego. Dest skierował piłkę przed bramkę po zbiórce, gdy Pulisic awansował na środek pola, mijając Ramina Rezaiana i Majida Hosseinanda.

Obracając swoje ciało, aby piłka trafiła w jego prawą stopę, Pulisic przekierował piłkę do swojego 22. gola w reprezentacji i pierwszego w meczu Pucharu Świata. Jego impet wypchnął go obok bramkarza Alirezy Beiranvanda.

„Christian jest tym, który zarządza tymi rzeczami. To właśnie on robi. To jego specjalna zaleta” – powiedział Berhalter. „Kiedy piłka wychodzi na aut, wchodzi agresywnie w pole karne i dzieją się dobre rzeczy, a ty zdobywasz bramki”.

Christian Pulisic był wspomagany przez hiszpańskiego sędziego Antonio Mateu i lekarzy drużyny.

Luca Bruno/AP

Berhalter myślał, że Pulisic zaktualizował drugą połowę aplikacji na telefon.

Weah, który strzelił gola dla Amerykanów w pierwszym remisie 1:1 z Walią, prawie podwoił prowadzenie w siódmej minucie przerwy w pierwszej połowie, ale został wykluczony ze spalonego.

Z Anglią przed Walią, Iran wiedział, że potrzebuje tylko wyrównania, by awansować, i wreszcie oddał swój pierwszy strzał dla bramkarza Matta Turnera, kiedy Saman Gudos głową nad poprzeczką w 52. minucie Saeed Ezzatullah oddał strzał z otwartej bramki w 70. minucie, a Morteza Główka Boraliganjiego odbiła się w trzeciej minucie Od doliczonego czasu gry do dziewięciu minut.

READ  David Vivita, Gold Coast Titans, Broncos, Greg Alexander, Contract, Future

Walker Zimmerman obronił luźną piłkę do otwartej siatki w dziewiątej minucie po tym, jak Cameron Carter-Vickers otrzymał lekką rękę na Mehdim Taremim.

„Mam nadzieję, że nasi fani i ludzie w Iranie nam wybaczą. Po prostu przepraszam,” powiedział Taremi