Tactix zszokował Mystics, aby podtrzymać nadzieje na play-off Premier League, gdy Pulse pokonał Steele

Te Paea Selby-Rickit awansował do 20 z 22, aby pomóc Tactixowi w niespodziewanym zwycięstwie nad Mystics.

Kai Schwerer / Getty Images

W Trusts Arena w Auckland:

mistycy 49 (Monica Falkner 18/20, Velda Foy 28/35, Grace Namana 3/4) taktyka 54 (Ellie Bird 34/35, T. Paya Selby Reckitt 20/22) 1 P: 13-13, HT: 25-27, 3 x: 37-42.

W ILT Southland:

49 (George Fisher 39/41, Georgia Heffernan 10/20, Keanna Bellacio 0/1) 59 (Alia Dunn 44/45, Tiana Mituaro 14/16, Amelia Walmsley 1/1). 1 P: 10-14, HT: 24-30, 3 x: 37-46.

Tactix wywołał jedną z największych niespodzianek w sezonie Premier League ANZ, pokonując w sobotę Mystics 54-49 na Trusts Arena w Auckland.

To był trzeci raz, kiedy te dwie drużyny zmierzyły się ze sobą w tym sezonie, a Mystics wygodnie wygrywali poprzednie spotkania.

W kolejnym spotkaniu w Premier League w sobotę, Central Pulse pokonał Southern Steel 59-49 na Invercargill na tle gwiezdnego pokazu strzeleckiego.

Alia Dunn chybiła tylko jednego ze swoich 45 celnych strzałów, podczas gdy Tiana Mituaro dodała swój 14 z 16 ataków, aby pomóc Pulse zmniejszyć przewagę na szczycie tabeli Mystics.

George Fisher był również bardzo celny dla gospodarzy, strzelając 39 z 41 swoich prób, ale goście wyszli na wczesne prowadzenie i rzadko wyglądali, jakby odzyskali pewność siebie i wysłał Shannon Saunders z boiska pod koniec ostatniej kwarty na drugi faul . .

Mystics przegrali tylko trzy z 12 meczów, które rozegrali w tym przerobionym meczu, podczas gdy Tactix wygrał tylko cztery z 11, ale te rekordy były bez znaczenia, ponieważ trener Tactix Marian Delaney-Hosek odniósł wspaniałe zwycięstwo dla swojego zespołu, aby zwiększyć swoje szanse na wygrywając. zdobądź tytuł. .

READ  Oceny zawodników Black Fires: Maya Rose jest najwyższa w półfinale Pucharu Świata w Rugby

Grace Nweke, grająca gwiazda mistyków, doznała kontuzji kostki, co powinno dać Tactix większą niż zwykle nadzieję na pokonanie zespołu, który jest na szczycie tabeli.

Te nadzieje poszybowałyby w górę, gdy Tactix wskoczył na wczesne prowadzenie 4:1.

Ale Mystics w końcu weszli w swoje miejsce na obu końcach boiska i prowadzili 13-10 przed końcem okresu otwarcia, chociaż dwa gole Ellie Bird w końcówce i gol Te Paea Selby-Rickit przypieczętowały wynik na 13-13. w pierwszej połowie.

Maddy Gordon z Central Pulse chce zatrzymać przepustkę do Georgia Heffernan z Southern Steel.

Robin Eddy/Personel

Nie mając możliwości wykorzystania fizycznych cech Noike, mistycy przyjęli inną taktykę ataku, używając szybkich podań i szybkiej pracy nóg, aby stworzyć przestrzeń, zamiast rzucania wysokimi piłkami.

Jednak czasami brakowało komunikacji, a gdy Tactix Kimiora Poi wyśrodkował, goście w pierwszej połowie mieli przewagę 27-25 i utrzymali pięciopunktową przewagę w ostatniej kwarcie.

Wydawało się, że The Mystics nigdy nie odrobili straty w ostatnich 15 minutach, a Ellie Bird, która strzeliła 33 gole z 34 prób w sumie, utrzymała tablicę wyników na Tactix, choć nie na tyle, by ukraść ich przeciwnikom punkt bonusowy.

Zwycięstwo na wyjeździe z Pulse sprawiło, że Mystics zremisowali o sześć punktów z grą w ręku i chcą zmierzyć się z Tactix w Wellington w poniedziałek wieczorem, podczas gdy presja rośnie na Steel, ponieważ pozostaje ona sześć punktów za gwiazdami na czwartym miejscu. miejsce.

Nie ma nic, co mogłoby pocieszyć Mistyków, którzy grają ponownie w niedzielę, gdy wybierają się na krótką wycieczkę do Pulman Arena, aby zmierzyć się z gwiazdami.