Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

49ers LB Dre Greenlaw rozrywa Achillesa podczas porażki w Super Bowl 58

49ers LB Dre Greenlaw rozrywa Achillesa podczas porażki w Super Bowl 58

LAS VEGAS — Po trudnym sezonie, w którym koledzy z drużyny twierdzili, że większość zawodników nie jest w stanie pozostać na boisku tak długo jak on — rozgrywający San Francisco 49ers Dre GreenlawaStraciła nogę w najbardziej druzgocącym momencie.

Gdy Greenlaw przygotowywał się do powrotu na boisko na kolejną serię defensywną Niners na 9:26 przed końcem drugiej kwarty niedzielnej porażki po dogrywce 25:22 Super Bowl LVIII z Kansas City Chiefs, doznał kontuzji lewej nogi. Trener Kyle Shanahan potwierdził po meczu, że Greenlaw zerwał ścięgno Achillesa.

Kolega linebacker z San Francisco Freda Warnera Zareagował gniewnie, gdy zobaczył, że Greenlaw zostaje ranny. Koniec w obronie Nicka Bosy W oszołomionej ciszy patrzył, jak Greenlaw przywiązuje jego kilka stóp do linii bocznej, gdzie personel medyczny zaczął go leczyć. Chwilę później zapłakanego Greenlawa wwieziono na wózku do szatni.

„To było trudne. Czasami, gdy zdarzają się takie rzeczy, może to mieć wpływ na dynamikę tylko dlatego, że jest to uczucie emocjonalne” – powiedział Bosa. „Dre to wyjątkowy człowiek. Dawał z siebie wszystko w tym roku i myślę, że 99% graczy nie byłoby w stanie zrobić tego, co on. Naraził swoje ciało na ryzyko i to niefortunne, że nie mogłam go mieć. [a win]„.

READ  Adderton chłodzi pogłoski o Kostecki NASCAR

Jak to często bywa w przypadku kontuzji Achillesa, kontuzja Greenlawa nastąpiła bez kontaktu i w najbardziej nieodpowiednim momencie. Zespół Niners właśnie oddał piłkę Chiefs, zanim Greenlaw i jego koledzy z drużyny defensywnej mieli już wrócić na boisko.

Greenlaw był w stanie wstać i utykać na bok, ale wydawało się, że on i Dziewiątki mieli dobre pojęcie o tym, co się właśnie wydarzyło.

49ers początkowo twierdzili, że powrót Greenlawa jest wątpliwy, ale szybko to wykluczono.

Greenlaw przed kontuzją wykonał trzy odbiory. Orena Burkesa Zastąpił go na pozycji słabszego obrońcy i zakończył z pięcioma odbiorami.

Greenlaw opuścił mecz w 18. tygodniu przeciwko Los Angeles Rams z powodu zapalenia ścięgna Achillesa i nadal zmagał się z nim przed zwycięstwem w rundzie dywizji NFC nad Green Bay Packers 20 stycznia. Doznał także kontuzji uda, kostki, ścięgna podkolanowego, barku i biodra. Kontuzje w różnych momentach kampanii.

Jednak zagrał w 15 meczach w sezonie zasadniczym i zakończył z 120 odbiorami, 1,5 workami i czterema zerwaniami podań.

Kontuzja Achillesa często wiąże się z długim okresem rekonwalescencji, co wydaje się poddawać w wątpliwość gotowość Greenlawa na pierwszy tydzień następnego sezonu, chyba że zastosuje się do sugestii ostrego końca. Jerzego Kitty.

„Odniesienie kontuzji w Super Bowl jest frustrujące” – powiedział Kittle. „Mam nadzieję, że trafi [New York Jets quarterback] Aarona Rodgersa I odkrywa, jak szybko wrócić do zdrowia.

„Dre jest sercem naszej obrony… utrata takiego gościa jak Dre jest trudna. To świetny piłkarz, jest wszystkim, za czym stoi Dziewiątka, więc strata go jest naprawdę do bani”.