Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

16 niestandardowych animacji startowych Steam Deck (i jak ich używać)

Steam Deck ma zmienione logo GameCube na ekranie.

obrazek: Kotaku (AP)

Cóż, oto jak właściwie zainstalować te rzeczy.

Konfiguracja niestandardowej animacji rozruchu na Steam Deck jest bardziej skomplikowana niż tylko dostęp do opcji menu, ponieważ będziesz musiał zagłębić się w strukturę plików w trybie pulpitu. Ale to bardzo proste. Podstawowym celem jest modyfikacja ustawienia na pulpicie i utworzenie dwóch folderów i wklejenie ich do pliku webm. To jest podstawa.

Jeśli chodzi o wersję systemu operacyjnego, nie musisz być na kanale beta. Tak długo, jak twój Deck został zaktualizowany do co najmniej SteamOS 3.3.2, możesz iść.

Odkrywaj ukryte pliki w trybie pulpitu

Przełącz się na tryb pulpitu i otwórz instancję „Dolphin”. Nie, to nie jest emulator GameCube/Wii. Dolphin to eksplorator plików SteamOS, podobny do Eksploratora Windows lub Findera macOS.

Kliknij ikonę kanapki w prawym górnym rogu okna i włącz „Pokaż ukryte pliki”. (Ctrl + H to szybki skrót, który również umożliwia wykonanie tego zadania).

Utwórz niestandardowy folder animacji

Po uruchomieniu ukrytych plików przejdź do ~/.steam/root/config i utwórz folder o nazwie „uioverrides”. Tak, istnieją dwa rodzaje Rs.

W tym folderze utwórz folder „Filmy”. Upuszczasz tam wybrany przez siebie film rozruchowy.

Stwórz swój własny film

Niestandardowa animacja startowa Steam Decka wymaga wideo webm, najlepiej w rozdzielczości podobnej do ekranu 1280×800 na Deck. Jeśli jeszcze nie istnieje, zmień nazwę pliku”deck_startup.webmW przeciwnym razie animacja startowa nie będzie działać. Należy również pamiętać, że filmy startowe Steam Deck mogą trwać maksymalnie 10 sekund.

Pozostaje tylko zrestartować swoją talię i cieszyć się nową animacją! Jeśli to nie zadziała, zobacz powyższe kroki.

To wszystko. Teraz, gdy już wiesz, jak to zrobić, zainstaluj swoją ulubioną animację w Steam Deck. Oprócz 16, które tutaj udostępniłem, każdego dnia pojawia się coraz więcej, więc śmiało.

READ  Gurman: Wycięcia w iPhone 14 Pro naprawdę będą wyglądać jak „jedno szerokie ziarno”