Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

13:13 – Wirus Corona: najnowsze informacje o epidemii na świecie

Nowe działania, nowe raporty i najważniejsze informacje: aktualizacja najnowszych wydarzeń w światowej epidemii Govt-19.

– Niemcy rabaty zamek wielkanocny –

Rząd Angeli Merkel zrezygnował w środę z nałożenia wysoce kontrowersyjnego wzmocnionego lokautu na długi weekend wielkanocny, który przewidywał zamknięcie wszystkich firm i nabożeństw organizowanych przez wideokonferencję.

Prezydent i 16 województw, których partia uzyskała niepodległość na pół roku przed wyborami, po ponad 12 godzinach dyskusji zdecydowało się w poniedziałek na antyrządową machinę. Ale do spotkania kryzysowego z nią zaapelowała w chwilowym zapowiedzi Merkel, co zaowocowało tym przełomem w krytykowanych ze wszystkich stron działaniach. Zidentyfikowała „błąd” i przeprosiła.

– Pfizer zawieszony w Makau i Hongkongu –

Makau i Hongkong ogłosiły w środę, że zaprzestały kampanii szczepień szczepionką Pfizer / Bioentech.

„Jako środek zapobiegawczy, obecna szczepionka powinna zostać przerwana na czas trwania próby” – powiedział administrator Hongkongu. Oba regiony zapewniły, że wadliwe opakowanie opakowania nie będzie stanowić żadnego zagrożenia dla bezpieczeństwa żywności.

– Wątpliwości co do Astrogeneki –

Amerykańska firma zakwestionowała skuteczność popytu AstraZeneca na jej szczepionkę, zadając kolejny cios temu laboratorium, które jest już pod presją w Europie.

Według National Institute for Infectious Diseases and Allergies (NIAID) szwedzko-brytyjski zespół mógł wykorzystać „stare” dane podczas swoich badań klinicznych w Stanach Zjednoczonych, co mogło spowodować „niepełną ocenę skuteczności” szczepionki. Astrogeneca ogłosiła, że ​​dostarczy najnowsze dane w ciągu 48 godzin.

– Francja: Kolejny minister w szpitalu –

Pozytywny wynik Covid-19, 74-letni francuski minister kultury został przyjęty do szpitala, ale jego świta powiedziała, że ​​„jego stan jest stabilny i nie jest powodem do niepokoju”.

59-letnia minister pracy Elizabeth Bourne jest drugim członkiem rządu, który został hospitalizowany po tym, jak bakteria Roslyn została zarażona wirusem koronowym po jej odejściu w środę z zakładu w regionie paryskim.

READ  Wirus koronowy bezpośrednio: przypadki rejestracji w Japonii i Polsce; Siedmiodniowy kurs w Niemczech osiąga nowy rekord | Wiadomości ze świata

Rząd ogłosił również otwarcie „szczepionki 38” podawanej przez strażaków, a prezydent Emmanuel Macron wezwał do zwiększenia liczby szczepień. Źródła rządowe podały, że ograniczenie podróży zagranicznych poza obowiązkowymi przyczynami i rozszerzenie ograniczeń już nałożonych na niektóre sektory nie zostały wykluczone.

– Rejestracja epidemii w Polsce –

W środę w ciągu ostatnich 24 godzin w Polsce zgłoszono łącznie 29 978 zakażeń koronawirusem – rekord od wybuchu epidemii, ponieważ rząd planuje przyspieszyć działania zdrowotne.

Eksperci twierdzą, że liczba prawdziwych infekcji może być bardzo wysoka, ponieważ w Polsce, z populacją 38 milionów, bada się tylko osoby, które już wykazują oznaki choroby.

– Ponad 2,7 miliona umiera –

Epidemia zabiła co najmniej 2,73 miliona ludzi na całym świecie od końca grudnia, według raportu opublikowanego przez AFP w środę o godzinie 11:00 GMT.

W Stanach Zjednoczonych zginęło o 543 849 więcej osób niż w Brazylii (298 676), Meksyku (199048), Indiach (160 441) i Wielkiej Brytanii (126 284).

Wśród krajów najbardziej dotkniętych Republika Czeska redukuje największą liczbę zgonów w stosunku do swojej populacji, a za nią plasują się Belgia i Czarnogóra.

Liczby te są niedoszacowane na całym świecie. Opierają się one na codziennych raportach krajowych urzędników ds. Zdrowia, z wyłączeniem ponownych ocen opartych na witrynach statystycznych.

burs-jba / mw / mba

© 2021 AFP. Wszelkie prawa do powielania i reprezentacji są chronione. Wszystkie informacje odtworzone w tej sekcji (wysyłanie, zdjęcia, logo) są chronione prawami własności intelektualnej posiadanymi przez AFP. W rezultacie żadna z tych informacji nie może być powielana, modyfikowana, redystrybuowana, tłumaczona, komercyjnie wykorzystywana ani ponownie wykorzystywana w jakikolwiek sposób bez uprzedniej pisemnej zgody AFP.