Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jak wypada Francja na tle innych krajów europejskich?

W Europie Zachodniej Francja jest krajem, w którym epidemia Govt-19 jest obecnie silna. W Niemczech liczba przypadków rośnie. Dalej na wschód Polska przeżywa erupcję, podczas gdy inne kraje, takie jak Hiszpania, Portugalia, a zwłaszcza Wielka Brytania, mają się dobrze.

Jaka jest częstość występowania wśród naszych europejskich sąsiadów? © AFP

Czy francuska strategia (brak surowego więzienia tej zimy, regionalne ograniczenia) jest słuszna? ? Jako wskaźniki wzrostu epidemii, Francja rozważa rozszerzenie ograniczeń już nałożonych na 16 sektorów. Wydarzenie to przekroczyło 300 nowych przypadków Govt-19 na 100 000 mieszkańców. Ale kto z naszymi europejskimi sąsiadami, z których niektórzy przyjęli zupełnie inną strategię niż my?

Wirus występuje częściej we Francji niż u naszych bezpośrednich sąsiadów

W porównaniu z naszymi bezpośrednimi sąsiadami we Francji, Francja jest obecnie krajem, w którym epidemia jest najbardziej rozpowszechniona. W ostatnich tygodniach Włochy poczyniły niewielkie postępy, zanim powrócą do siebie w połowie marca. Na 100 000 mieszkańców przypada 250 przypadków.

Hiszpania, a zwłaszcza Portugalia (która przygotowuje się do ostrożnego definiowania), mają się dobrze. Poza UE, w Wielkiej Brytanii, w szczególnym przypadku, liczba zachorowań nadal spada ze szczytu na początku tego roku, ale Brytyjczycy w dużej mierze i szybko zaczęli uprawiać hazard szczepień.

Jednak sytuacja w Belgii i Szwecji jest nadal napięta, a liczba przypadków wzrastała w ostatnich dniach (30% w ciągu tygodnia). W Niemczech, gdzie rząd już od kilku tygodni dokręcał śruby, liczba przypadków spadła poniżej 100 przypadków na 100 000 osób. W ciągu jednego tygodnia liczba przypadków również gwałtownie wzrosła, do ponad 25% w ciągu siedmiu dni.

W Polsce wybuchła epidemia

Kolejny kraj spośród 27 przeżywa erupcję: Polska. Zapadalność wynosi ponad 400 przypadków na 100 000 mieszkańców, a kraj został skażony w środę prawie 30 000 infekcji koronawirusem w ciągu ostatnich 24 godzin. Najwyższą zachorowalność mają również Węgry, Estonia czy Republika Czeska.

READ  Elemental Holding zbuduje w Polsce zakład recyklingu akumulatorów EV

Uwaga: dane użyte do zainstalowania tej mapy pochodzą od francuskich, brytyjskich i europejskich organizacji zdrowia publicznego (Europejskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom). Należy jednak czytać je ostrożnie: w wielu krajach europejskich struktura kampanii przesiewowych Covit-19 i zasady nimi rządzące różnią się od tych stosowanych we Francji, Niemczech czy Wielkiej Brytanii. Na przykład w Polsce bada się tylko te z objawami.