12:04 – Świat 2022: Do Hiszpanii dołącza Grecja na spotkaniu innych wielkich ludzi

Anglia, Niemcy, Włochy i Szwecja z łatwością zwyciężyły w pierwszym meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze, a Hiszpania grała u siebie z Grecją (1: 1).

La Roja strzelił Alvaro Morata w 33. minucie przez Coke. Ale Anastasios Pacacetas wyrównał dla Grecji z rzutu karnego w 57. minucie.

Anglia pokonała San Marino 5: 0 na Wembley po bramkach Jamesa Warda Bruce’a (14.), Dominica Calverta-Levine’a (gra podwójna 21, 53), Raheema Sterlinga (31.) i Ollie Watkinsa (83.).

Czterokrotny mistrz świata Manschaft zdominował Islandię 3: 2 w Duisburgu. Niemiecka Konfederacja Piłki Nożnej (DFP) potwierdziła mecz pomimo pozytywnego testu Covid-19 od napastnika Jonasa Hoffmana. Pomocnik Bayernu Leon Goretzka strzelił w 3. minucie, pomocnik Chelsea Guy Howards w 7. minucie (7.), a Ilke Kundokan w 53. minucie.

Czterokrotni mistrzowie świata, Włochy, które nie zakwalifikowały się do ostatniego mundialu, zapewniły sobie u siebie mecz z Irlandią Północną i przegrały 2: 0. Bramki strzelili Dominico Ferrari (14.) i Ciro Immobile (39.).

– Ibra, Zwycięskie zarobki –

W Szwecji mecz z Gruzją oznaczał powrót Slatona Ibrahimovicia do „czarnej” (żółto-niebieskiej) koszulki po pięcioletniej nieobecności. W wieku 39 lat napastnik, który ma 62 bramki testowe, strzelił jedynego gola w meczu dla Victora Clausena w 35. minucie.

Podobnie jak Węgry i Polska (3-3), Szkocja i Austria miały remis 2-2.

Krótko wcześniej Szwajcaria pokonała Bułgarię 3: 1 w Sofii, ustanawiając nowy rekord pod względem największej liczby bramek w „La Notti” po zdobyciu 3 goli w dwanaście minut (Briele Embolo 7., Harris Seferovic 10. i Steven Juper 12.) .

Dania pokonała Izrael w 13. minucie dzięki napastnikowi Baru Martinowi Brightwhite’owi z Jonas Wind. Ten ostatni pogorszył wynik do 67. pozycji.

Kwalifikacje do Strefy Europejskiej do Mistrzostw Świata 2022 będą kontynuowane w ten weekend, a drugi dzień rozciąga się na soboty i niedziele.

READ  Wiele twarzy 21: kompletny przewodnik po odmianach blackjacka w 5Gringos