Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zyski firmy BT wzrosły po wzroście rachunków za Internet szerokopasmowy powstrzymujący inflację

Zyski firmy BT wzrosły po wzroście rachunków za Internet szerokopasmowy powstrzymujący inflację

Zyski firmy BT wzrosły po narzuceniu 14% podwyżki cen milionom klientów usług szerokopasmowych i mobilnych.

W ciągu dziewięciu miesięcy do końca grudnia spółka telekomunikacyjna osiągnęła zysk przed opodatkowaniem w wysokości 1,5 miliarda funtów, co stanowi wzrost o 15% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Przychody wzrosły o 3% do 15,8 miliarda funtów.

Firma BT, właściciel sieci komórkowej EE, stwierdziła, że ​​na wyniki wpływ miały wzrosty cen i wyższa sprzedaż usług szerokopasmowego łącza światłowodowego.

Podobnie jak inne firmy telekomunikacyjne, firma BT podniosła w zeszłym roku ceny powyżej poziomu inflacji, pomimo krytyki za nakładanie na klientów większego bólu w czasie kryzysu związanego z kosztami utrzymania. W przyszłym miesiącu ceny wzrosną o kolejne 7,9%.

Praktyka zmian cen powiązanych z inflacją wzbudziła zainteresowanie grup konsumenckich w związku z obawami, że klienci pozostają w niewiedzy na temat swoich rachunków.

Organ regulacyjny Ofcom stwierdził, że zmusi to firmy do wyjaśniania podwyżek cen w funtach i pensach.

W styczniu firma BT zapowiedziała, że ​​od lata zmieni swoją politykę cenową, tak aby rachunki klientów mobilnych wzrosły o co najmniej 1,50 funta, podczas gdy podwyżki rachunków za Internet szerokopasmowy miałyby zacząć się od 3 funtów.

W dzisiejszym komunikacie handlowym firma BT podała, że ​​wdrażanie w pełni światłowodowych łączy szerokopasmowych przyspieszyło w ciągu tygodnia do 73 000 lokali. Łącznie połączył ponad 13 milionów domów.

READ  Aktualne informacje o podróżach świątecznych: Eurostar wznawia swój najbardziej pracowity dzień w transporcie drogowym i kolejowym