Zwycięstwa Francji i Polski nad Danią i Arabią Saudyjską

Francja jako pierwsza drużyna zakwalifikowała się do fazy pucharowej turnieju Mistrzostwa Świata pokonując waleczną duńską drużynę 2-1. Kylian Mbappe strzelił dwa gole dla obrońców tytułu na stadionie 974 w sobotni wieczór.

Les Blues ledwo zdominowali swoich europejskich odpowiedników, ale mimo to osiągnęli szczyt we właściwym czasie Niedawne nawroty kontuzji To spowodowało wykluczenie z turnieju Karima Benzemy, Christophera Nkunku i Lucasa Hernandeza.

Mbappe dał Francja Theo Hernandez objął prowadzenie godzinę po tym, jak duńska połowa rozpoczęła się, i wyłożył gola dla gracza Paris Saint-Germain, którego sprytny strzał przyćmił Kaspera Schmeichela.

Duńczycy wyrównali siedem minut później, kiedy Andreas Christensen wyprzedził Hugo Llorisa po rzucie rożnym Christiana Eriksena.

Ale Francja śmiała się ostatnia, kiedy Mbappe uderzył z woleja po wspaniałym dośrodkowaniu Antoine’a Griezmanna z prawego skrzydła zaledwie dwa metry od bramki.

Drużyna Didiera Deschampsa jest na dobrej drodze do zdobycia pierwszego miejsca w grupie, gdy w ostatnim meczu zmierzy się z Tunezją. Ale Dania musi pokonać Australię, aby zakwalifikować się do 1/8 finału.

Australia pokonała Tunezję

Reprezentacja Szwajcarii pokonała Tunezję 1:0, kiedy Mitchell Duke strzelił jedynego gola w meczu w 23. minucie.Badania i rozwój chwila.

Australia zajmuje obecnie drugie miejsce w grupie D i nawet remis z Duńczykami dałby im awans do fazy pucharowej rozgrywek.

Polska pokonała Arabię ​​Saudyjską

Gdzie indziej w grupie C Polska pokonała Arabię ​​​​Saudyjską 2: 0, a napastnik Barcelony Robert Lewandowski w końcu przerwał mundialową suszę.

Saudyjczycy przybyli na mecz Po zaskoczeniu Argentyna W swoim pierwszym meczu w grupie będą zawiedzeni, że nie zobaczą nic z ich dzielnych wysiłków.

Piotr Zieliński dał Polakom prowadzenie w 39Dziesiąty Minuta, podczas której Lewandowski w pełni wykorzystał klęskę defensywy linii obrony Arabii Saudyjskiej i zachował spokój w siatce, dając swojej drużynie trzy ważne punkty.

READ  Piłka nożna chłopców: gole w Cockenham pomogły Polsce w awansie do finału 4. ligi | Sport Rangerów

Saudyjczycy zostali uznani za winnych zmarnowania rzutu karnego, gdy Salem Al-Dosari, który strzelił zwycięskiego gola przeciwko Argentynie, nie pokonał Wojciecha Szczęsnego w bramce Polaków.

Bramkarz Juventusu spuścił się w prawo, aby obronić rzut karny, a także wstał, aby zapobiec kontynuacji. Drużyna europejska dwukrotnie trafiła w słupek po bramkach Lewandowskiego i Arkadiusza Milika, zanim ten pierwszy uspokoił nerwy w 82. minucie.Skrót II minucie, dając swojej drużynie zwycięstwo.

Źródło obrazu: obrazy IMAGO/PA