Polak Lewandowski przerwał dobrą passę w Pucharze Świata, wygrywając 2:0 z Saudyjczykami

Robert Lewandowski świętuje zdobycie drugiego gola dla swojego zespołu.

Manu Fernandez / AP

wreszcie!

Robert Lewandowski strzelił ostatniego gola na mundialu w sobotę (czasu lokalnego), pomagając Polsce pokonać Arabię ​​Saudyjską 2:0 i zwiększyć szanse swojego zespołu na awans do fazy pucharowej.

Lewandowski uronił łzy po zdobyciu gola w 82. minucie.

Pobiegł za róg z wyciągniętymi ramionami, po czym położył się płasko na boisku, gdy jego koledzy z drużyny rzucili się, by mu pogratulować. Wstał, przetarł twarz i pocałował tłum.

Prawdopodobnie jeden z najlepszych napastników na świecie, jałowa passa Lewandowskiego w Pucharze Świata była nieco zaskakująca.

Teraz, po pięciu poprzednich występach w turniejach, to już koniec.

Pierwszego gola Lewandowski zdobył również w 40. minucie, kiedy utrzymywał piłkę w grze po pierwszej obronie bramkarza Mohammeda Al Owaisa, a następnie oddał ją Piotrowi Zielińskiemu, aby strzelił piłkę.

Lewandowski również trafił w słupek i pozbawił Ala Owaisa z Barcelony kolejnego gola w końcówce meczu.

Ali Al-Bulayhi, zawodnik z Arabii Saudyjskiej, kieruje piłką głową, gdy jego drużyna zmierzy się z Polską.

Francisco Seco / AP

Polska walczyła przez długi czas na Education City Stadium, podczas gdy strona saudyjska była popychana do przodu przez podekscytowanych fanów w meczu, który wyglądał jak mecz u siebie.

Frustracja była widoczna na twarzy Lewandowskiego, gdy rosły żółte kartki dla Polski.

Arabia Saudyjska miała okazję wyrównać pod koniec pierwszej połowy, ale bramkarz Polski Wojciech Szczęsny obronił rzut karny Salem Al-Dosari. Następnie zablokował strzał Mohammeda Al-Breika z odbicia.

Następnym razem Polska zmierzy się z Argentyną, a Arabia Saudyjska z Meksykiem w swoim ostatnim meczu w grupie C.

READ  Aktualizacje wojny Ukraina-Rosja: Pociski i drony bombardują Ukrainę