Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Znany szef kuchni John Mountain złożył pozew przeciwko wegańskiej aktywistce Tash Peterson

Znany szef kuchni John Mountain złożył pozew przeciwko wegańskiej aktywistce Tash Peterson

Znany szef kuchni złożył pozew przeciwko kontrowersyjnemu weganowi po ostrym starciu między nimi w jego restauracji. Zdjęcia/Instagram

Znany szef kuchni John Mountain pozwał kontrowersyjną wegańską aktywistkę Tash Peterson za zniesławienie, twierdząc, że zszarganiła jego reputację w Internecie.

Właściciel restauracji w Perth zakazał weganom spożywania posiłków w swoim lokalu po tym, jak wybuchła publiczna kłótnia między nim a restauracją wegańską.

Peterson zorganizował protest w stylu „zakłócania porządku” w restauracji Mountain’s Fyre. Później postawiono jej zarzuty, a teraz stoi przed sądem news.com.au.

Wegański aktywista podobno zamieścił w mediach społecznościowych różne posty, w których krytykował sławnego szefa kuchni, co jego zdaniem wywołało „nienawiść, pogardę i wyśmiewanie” pod jego adresem w sferze publicznej.

„To powinno być całkowicie i całkowicie zakończone, a tak nie jest. „Ona ciągle publikuje różne rzeczy” – ujawnił Aktualny problem.

„To nie bezpośrednio od niej mam problemy. To od wszystkich obserwujących i setek i tysięcy ludzi oglądających jej posty.

Mountain twierdzi, że Peterson go wrobił
Mountain twierdzi, że Peterson spowodował u niego „ogromne cierpienie”. Zdjęcia/Instagram

„Dlatego pozywam ją o całkowite zniesławienie. Bardzo mnie to martwi” – ​​kontynuował Mountain.

Szef kuchni twierdzi, że po opublikowaniu postu w mediach społecznościowych codziennie grożono mu śmiercią.

„To nie jest dobre, nie jest miłe i wcale nie jest zabawne” – powiedział.

Mountain dodała, że ​​niełatwo jest uporać się z nienawiścią w Internecie. W rzeczywistości brutalna reakcja wywarła na nim wpływ psychologiczny.

„Przybrałem odważną minę. „Ciężko pracuję, aby utrzymać swój biznes” – przyznał.

„Spora liczba pracowników musiała odejść, ponieważ nie mogli sobie z tym poradzić. Po prostu nie chcieli sobie z tym poradzić.

„Moje zdrowie psychiczne nie jest najlepsze, jakie było przed tym wszystkim i na pewno to nie pomogło.

„Poza tym regularnie jestem atakowany w mediach społecznościowych.

READ  COVID-19: włoska walka o szczepienia próbuje uniknąć ataku koronawirusa przez noszenie fałszywego ramienia, grożąca zarzutami oszustwa

„Otrzymaliśmy świetne wsparcie. Wsparcie większości jest fantastyczne”.

„Ale są tam ludzie, którzy nie są normalni, co powoduje u mnie coraz większy smutek”.

Jak to się wszystko zaczęło

Trwający spór między Mountainem a Petersonem rozpoczął się po tym, jak ogłosił, że weganie nie mogą już jeść w jego restauracji.

„To niefortunne, że wszystkim weganom zakazano używania Fyre (ze względów zdrowia psychicznego)” – powiedział.

Decyzję o takim podjęciu podjął po konflikcie z inną klientką, która przed wizytą w jego restauracji zadzwoniła i poprosiła o posiłek odpowiadający jej wymaganiom dietetycznym.

Mountain zgodziła się spełnić jej prośbę o jedzenie, ale zapomniała poinformować wieczornego zastępcę szefa kuchni o specjalnym posiłku przed przybyciem kobiety.

19 czerwca szef kuchni zakazał wszystkim wegetarianom wstępu do swojej restauracji po kłótni z klientem.  Zdjęcia/Instagram
19 czerwca szef kuchni zakazał wszystkim wegetarianom wstępu do swojej restauracji po kłótni z klientem. Zdjęcia/Instagram

Gość otrzymała „miskę warzyw za 32 dolarów” i wyraziła swoje rozczarowanie w prywatnej wiadomości do szefa kuchni.

W swojej wiadomości dodała do restauracji: „Moją jedyną opcją było danie warzywne. Było dobre, ale nie aż tak sycące. Byłam zszokowana, gdy zobaczyłam, że jego cena to 32 dolary.”

„Myślę, że w dzisiejszych czasach bardzo ważne jest, aby restauracje mogły pomieścić wszystkich, a brak możliwości spożywania prawdziwych wegańskich posiłków pokazuje Twoje wady jako szefa kuchni.

„Mam nadzieję zobaczyć pewne ulepszenia w Waszym menu, ponieważ mieszkałem przez jakiś czas w Connolly i obserwowałem, jak wiele restauracji wychodziło i wychodziło z tego budynku, ale żadna z nich nie przetrwała.

„Jeśli nie nadążasz za duchem czasu, nie ufam, że Twoja restauracja będzie restauracją, która idzie z duchem czasu”.

Mountain przyznała później, że część jej sprawy była zrozumiała, ale kobieta poszła dalej.

„Słuchaj, powiedziałem, że będę gospodarzem, ale tak się nie stało… ale skarga była personalna” – powiedział.

READ  Mieszkańcy islandzkiego miasta spędzają miesiące z dala od swoich domów

Pomimo „niesamowicie zestresowanego” i utraty partnera, co doprowadziło do przeprowadzki szefa kuchni z domu na nabrzeżu do „pękającego małego domku”, Mountain przyznał, że nie zrobiłby niczego inaczej.

„Czy tego żałuję? Tak. Czy zrobiłbym to jeszcze raz? Tak „- udostępnił.

Co więcej, Mountain porzucił plany założenia siostrzanej restauracji Fyre – wegańskiego bistro, któremu planował nadać nazwę Urth.

„Teraz otwieram tylko steki” – wyjawił.

„Zabiję tyle zwierząt, ile zdołam”.