Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Znaleźliśmy 21 zaginionych dzieci”: Zwrócenie się do ducha podczas tworzenia uciekającego pociągu | Muzyka

Dave BernerPiosenkarka i autorka tekstów

Byliśmy garażowym zespołem punkowym, nagrywaliśmy dla niezależnej firmy i podróżowaliśmy ciężarówką. Wtedy pomyślałem, że tracę słuch. Miałem jakieś załamanie nerwowe i musiałem uciec od hałasu. Zacząłem grać na gitarze akustycznej i skończyłem pisanie na nią piosenek, z których jedną był Runaway Train. Na początku brzmiało „dwie dusze śmiejące się z deszczu, jedna szalona, ​​a druga szalona”. Ale jak tylko zacząłem pisać o tym, co się ze mną dzieje, właściwe słowa pojawiły się za jednym posiedzeniem.

Pierwsza linijka „Dzwonię w środku nocy” odnosi się do przyjaciela z Nowego Jorku, który był na tyle uprzejmy, że odebrał telefon za każdym razem, gdy dzwoniłem, bez względu na porę. Pociągi fascynują mnie odkąd obejrzałem program telewizyjny Casey Jones Jako dziecko używałem uciekającego pociągu jako metafory depresji, która wymykała się spod kontroli. Kiedy po raz pierwszy zagraliśmy tę piosenkę na żywo na University of Minnesota, ludzie ją pokochali.

Zabrałem taśmę z pokoju ćwiczeń do różnych wytwórni w Nowym Jorku, a Columbia Records chciała nas najbardziej. Zapisaliśmy się na Runaway Train z Michaelem Beinhornem i jest to świetny, ale bardzo wymagający produkt. Jeśli jej głos brzmi tak nie z tego świata, to dlatego, że sprawiło, że zaśpiewałam go 100 razy. Wciąż nie dostał tego, czego chciał, więc pozyskał Danny’ego Murphy’ego, naszego gitarzystę, aby nadzorował sesję wokalną, ponieważ słusznie czuł, że byłoby mi wygodniej śpiewać tam ze swoim przyjacielem.

Zastąpienie perkusisty Granta Younga podczas sesji było okropnym doświadczeniem, ale pojawił się Sterling Campbell i podobał mi się sposób, w jaki gra, więc poprosiliśmy go, aby zagrał w Runaway Train i kilku innych utworach. Potem pojechaliśmy do studia w Los Angeles i MG Booker T postawili na nim doskonałe klawisze. Wspaniale było mieć kogoś o takim statusie grającego w moich piosenkach.

Runaway Train ukazał się jako trzeci singiel z naszego albumu Grave Dancers Union i właśnie zarosły jej nogi. Przyćmiła wszystko, co zrobiliśmy, ale cieszę się, że piosenka ma rezonans, w którym nie chodzi tylko o imprezowanie i psucie. To smutna, refleksyjna piosenka, która przypomina ludziom, że nie wszystkie słodycze istnieją, ale nie są sami.

Tony Kaymenedżer wideo

Runaway Train był tak świetną piosenką, że mógłbym nakręcić ją w brązowej papierowej torbie przez trzy minuty i nadal byłby hitem, ale Zawsze starałem się robić rzeczy, które są społecznie istotne. Wracając do domu z biura w Los Angeles, zobaczyłem przydrożną naklejkę przedstawiającą karton po mleku z twarzą zaginionego dziecka. Pomyślałem: „To jest to!” Powiedziałem Dave’owi, że chcę nakręcić film przedstawiający twarze uciekinierów lub zaginionych dzieci.

Krajowe Centrum Dzieci Zaginionych i Wykorzystywanych Przysłali nam twarze dzieci, których chcieli w filmie. Bardzo łatwo było wyobrazić sobie Dave’a śpiewającego piosenkę, a na koniec mieliśmy wiadomość: „Jeśli zobaczysz te dzieci, zadzwoń pod ten numer”. Wytwórnia płytowa była jednak tak pomocna, że ​​po jej premierze w MTV zadzwonili, mówiąc: „Żadnych dzieci z powrotem. Czy możemy zamienić twarze na zdjęcia zespołu?” Odpowiedziałem: „Nie, czekaj”. Potem jeden, drugi i drugi wrócił. I zamienił się w tę cudowną rzecz.

Pierwsza wróciła do domu Elizabeth Wells, nastolatka, która uciekła z domu ze starszym mężczyzną. Oglądała telewizję z przyjaciółmi, zobaczyła siebie w filmie w uciekającym pociągu i zadzwoniła do matki. Nie zawsze było to łatwe dla rodzin – dzieci nie uciekają ze swoich szczęśliwych domów – ale może coś się zmieniło, gdy wrócili lub byli starsi i mogli lepiej sobie radzić.

Byłem w zielonym pokoju w programie telewizyjnym, kiedy ponownie przedstawili zaginione dziecko i ich rodziców, i byli przytłoczeni. Niektóre przypadki były bardzo smutne – nie wróciły, ponieważ zmarły – ale za każdym razem, gdy znaleziono dziecko, nagrywaliśmy ponownie wideo z nową zaginioną osobą. W końcu znaleźliśmy 21 z 36 dzieci. Udało się, ponieważ piosenka była dla niej idealna. Twierdzę, że to była najważniejsza rzecz, jaka wydarzyła się w historii MTV, ponieważ uratowała młode życie.

  • Trasa Soul Asylum i Everclear rozpoczyna się 8 listopada w Southampton w 1865 roku. Detale soulasylum.com

READ  Udit Narayan i Abhijeet Bhattacharya szykują się do pokazania swojego „tyłka” w Indian Idol 12