Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zmienność FTSE 100 pokazuje, że ucieczka z ograniczonej gospodarki prawdopodobnie będzie chaotyczna | Nils Pratley

TFTSE 100 wzrósł o 25% w linii prostej, mniej więcej od czasu pojawienia się szczepionek w listopadzie ubiegłego roku, więc można spekulować, że zmienność jest już dawno spóźniona. Spadek o 2,3% w tzw. „Dzień Wolności” był przypadkowy, bo giełda w Wielkiej Brytanii była tak Odzwierciedlaj międzynarodowe obawy المخاوف O spreadzie zmiennej delta. Ale wspólny incydent uwydatnił również to, co powinno być już jasne: ucieczka przed ograniczoną, niewolną gospodarką może być kłopotliwa.

Po pierwsze, nikt nie może być w 100% pewien, że zniesienie większości ograniczeń związanych z koronawirusem będzie naprawdę „nieodwracalne”. Jeśli przypadki mogą wzrosnąć do 100 000 dziennie, jako minister zdrowia health Sajid Javed Ostrzegł, że byłoby absurdem uważać jakąkolwiek obietnicę polityczną za solidną. Po drugie, problem „pandemii” jest realny i odczuwają go firmy tak odległe jak puby i fabryki samochodów. Wyjątek od zasad samoizolacji, jak wyjaśnił w poniedziałek premier, nie wszystkim pomoże.

Po trzecie, reakcja konsumentów na „wolność” jest nieznana. Tak, 60 000 osób (plus kilku nieregularnych) było zadowolonych z wejścia na stadion Wembley na finał arcydzieła, ale czy widzowie jako całość pójdą do barów i restauracji w stylu 2019? Tymczasem krótkodystansowe podróże turystyczne to zniechęcający labirynt zmieniających się świateł i testów PCR.

Cena akcji EasyJet ilustruje napięcia w większości akcji związanych z konsumentami: przy 770 pensach, o 6,5% w poniedziałek, waha się między 500 pensowym przygnębieniem z grudnia zeszłego roku a przedwczesnym optymizmem 10,50 funtów na wiosnę.

Nie zapominajmy jednak, że w zeszłym tygodniu obawiano się, że gospodarki, które były w fazie odbicia, są zagrożone poważnym załamaniem. Wzrost zmiennej delta zmienił nastroje, ale podstawowe perspektywy gospodarcze nie zmieniły się zbytnio w ciągu kilku dni. „Doświadczenia Wielkiej Brytanii” w zakresie zrzucania ograniczeń, opisane przez analityków Deutsche Bank, będą uważnie obserwowane z innych miejsc, ale trudne wyniki będą czekały tygodnie lub miesiące. W międzyczasie spodziewamy się jedynie niestabilnego lata na giełdach.

READ  MCE ma na celu wygładzenie wizerunku wśród młodych wielokulturowych klientów

Wstyd dla zarządu Spire, ponieważ udziałowcy odmawiają przejęcia

Niedogodności rad dyrektorów nie są dużo większe niż widok uzgodnionej oferty wykupu spółki, którą akcjonariusze obalają. Taki los spotkał Healthcare Spire w poniedziałek. Prywatny operator szpitala potrzebował 75% inwestorów, aby go wesprzeć Oferta 1,04 miliarda funtów od australijskiej grupy opieki zdrowotnej Ramsey I dostała tylko 68% z jednej liczby i 72% z drugiej.

Zwycięstwo należało do głównego inwestora rebeliantów Tuskafond, który konsekwentnie określał ofertę jako niedowartościowaną i oferowaną „w złym czasie i w złej cenie”. Fundusz utrzymał swoją passę, nawet gdy Ramsay podniósł warunki w jedenastej godzinie z 240 pensów za akcję do 250 pensów.

Próbując zagwizdać przezabawnie, przewodniczący Spire, sir Ian Cheshire, powiedział, że dyrektorzy „spełnili nasz obowiązek”, aby umożliwić akcjonariuszom głosowanie nad transakcją, co jest prawdopodobnie prawdą, ponieważ Mediclinic, największy inwestor Spire z 30% udziałem, był zainteresowany nawet niską ceną . Podobnie jednak można argumentować, że czynnik Mediclinic zwiększa zakłopotanie panelu. Zwykle uzyskanie 30% na korzyść dzwonka otwierającego gwarantuje sukces. Nie tym razem.

Debata nad wyceną dotyczy tego, czy zaległości w NHS stanowią okres boomu dla prywatnych operatorów, czy też potencjalne zyski znikną pod presją kosztów. Na tym froncie nie będzie szybkich odpowiedzi. Łatwiej jest przewidzieć, że odmowa dużej części akcjonariuszy Spire przekreśliła nikłe nadzieje Cheshire na zostanie prezesem BT.

Brak dobrych wiadomości po tym, jak boty Ocado podpaliły magazyn

Ocado nie zawracał sobie głowy ogłoszeniem giełdowym w poniedziałek o niedawnym pożarze magazynu, co, jeśli firma i jej doradcy miejscy zrobią wszystko dobrze, oznacza, że ​​akcjonariusze mogą się zrelaksować. Oznacza to, że jakiekolwiek uderzenie finansowe będzie minimalne. Jeśli nie, firma będzie musiała się odezwać.

W rzeczywistości, gdybyś był tak wkurzony, mógłbyś argumentować, że pomiary bezpieczeństwa działały lepiej w Erith w południowo-wschodnim Londynie niż wtedy, gdy w 2019 roku wybuchł ogromny pożar w ośrodku Ocado w Andover w Hampshire. A może weekendowy pożar, spowodowany kolizją z robotami, był trochę mniejszy niż ten, który wydarzył się w Andover, gdzie obwiniano jednostkę ładującą akumulator. Tak czy inaczej, firma stosuje się do opublikowanego w sobotę oświadczenia niefinansowego, w którym stwierdzono, że problem dotyczy „mniej niż 1%” botnetu.

READ  Orban mówi, że Węgry nie wpuszczą aktywistów LGBT do szkół”

Reakcja komfortu w cenie akcji – 1,9% spadek, lepszy od indeksu FTSE 100 – było to uzasadnione. Jednak z trzecim ogniem nie można sobie poradzić spokojnie.