Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Złoto rośnie do rekordowego poziomu po śmierci irańskiego prezydenta w katastrofie lotniczej

Złoto rośnie do rekordowego poziomu po śmierci irańskiego prezydenta w katastrofie lotniczej

Dziękuję, że do mnie dołączyłeś. Cena złota osiągnęła nowy rekord po tym, jak irański prezydent zginął w katastrofie helikoptera.

Cena metalu szlachetnego, uznawanego za bezpieczną przystań, wzrosła o 1,1 procent, osiągając 2440,59 dolarów za uncję w obliczu obaw, że śmierć Ibrahima Raisiego może doprowadzić do szerszej niestabilności na Bliskim Wschodzie.

5 rzeczy na dobry początek dnia

1) „Nigdy w życiu nie widziałem tyle gniewu”: jak irlandzki system imigracyjny został przeciążony | System azylowy kraju znajduje się w punkcie kryzysowym i boryka się z niespotykaną dotąd liczbą uchodźców

2) Rekord imigracji odpowiedzialny za jedną trzecią podwyżek czynszów | Koszty wynajmu rosną o 11%, ponieważ o 430 000 osób więcej szuka domów

3) Virgin Trains obsługuje główną linię zachodniego wybrzeża | Na Avanti rośnie presja, ponieważ Virgin Group składa wniosek o otwarty dostęp dla kolei

4) Szef Wizz Air mówi, że „socjalistyczny” Londyn stracił swój urok | Wywiad: Joseph Varady mówi, że „wahadło giełdy wychyliło się za daleko” w lewo

5) Miłość między Xi a Putinem to zły znak dla Zachodu | Współzależność między przywódcami tworzy potężny sojusz antyzachodni

Co się stało w nocy

Giełdy w Azji wzrosły po tym, jak w piątek indeks Dow Jones Industrial Average po raz pierwszy zamknął się powyżej 40 000 punktów.

Złoto osiągnęło rekordową wysokość, a ceny ropy wzrosły, gdy inwestorzy skupili się na Bliskim Wschodzie, gdzie helikopter wiozący prezydenta Iranu Ebrahima Raisiego i innych urzędników rozbił się w nocy w górzystych regionach północno-zachodniego Iranu.

W zeszłym tygodniu chiński rynek kontynuował wzrosty po tym, jak bank centralny ogłosił nowe wsparcie dla branży nieruchomości, obejmujące obniżenie wymaganych wkładów własnych w kredyty mieszkaniowe, obniżenie oprocentowania kredytów hipotecznych na zakup pierwszego i drugiego domu oraz zniesienie minimalnego oprocentowania kredytu hipotecznego.

READ  Brytyjskie nadmorskie miasteczko Broome niesłusznie nazwane „wysypiskiem nad morzem”

Hang Seng z Hongkongu wzrósł o 0,5% do 19 648,19, a indeks nieruchomości wzrósł do południa o 0,6%. Indeks Shanghai Composite Index wzrósł o 0,3% do 3.162,08.

Bank centralny Chin pozostawił podstawowe stopy procentowe kredytów jedno- i pięcioletnich na niezmienionym poziomie 3,45% i 3,95%, zgodnie z oczekiwaniami.

Roczna stopa LPR służy jako punkt odniesienia dla większości nowych i niespłaconych kredytów w Chinach, podczas gdy pięcioletnia stopa ma wpływ na cenę kredytów hipotecznych.

W Tokio indeks Nikkei 225 wzrósł o 1,4% do 39 346,92 pkt. Australijski indeks S&P/ASX 200 wzrósł o 0,6% do 7862,70 pkt. Koreański Kospi wzrósł o 0,6% do 2741,55.

W innych krajach tajwański Taiex wzrósł o 0,1% po inauguracji Lai Ching-te na nowego prezydenta Tajwanu. Oczekuje się, że Lai będzie wspierać politykę wyspy polegającą na faktycznej niepodległości od Chin i będzie dążyć do wzmocnienia swojej obrony przed Pekinem, który rości sobie prawa do wyspy jako terytorium chińskiego.

W Bangkoku indeks SET wzrósł o 0,3%.