Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zima napędza falę Covid-19: Zima napędza falę Covid-19 w Stanach Zjednoczonych

Zima napędza falę Covid-19: Zima napędza falę Covid-19 w Stanach Zjednoczonych

w Zjednoczone państwoLiczba przypadków wzrosła o 8,6 procent i wynosi 16 239 nowych przypadków Pobyt w szpitalu W tygodniu kończącym się 11 listopada.
Według najnowszych wiadomości w czternastu stanach odnotowano znaczny wzrost liczby hospitalizacji z powodu zakażenia koronawirusem mapy CDC.
Gwałtowny wzrost liczby przypadków jest najwyższy na górnym Środkowym Zachodzie, w częściach południowego Atlantyku i w południowych regionach górskich.
Służby zdrowia spodziewały się tego, ponieważ zimna pogoda ułatwia rozprzestrzenianie się wirusa. Ludzie są zaniepokojeni, zwłaszcza że w Stanach Zjednoczonych rośnie liczba przypadków.
„Zimna pogoda zwykle zwiększa rozprzestrzenianie się wirusów i innych chorób” – zauważa CSC.
Badanie z 2020 r. sugeruje, że koronawirus może przetrwać dłużej w zimnych i suchych warunkach, co utrudnia jego rozprzestrzenianie się w niektórych porach roku.
Od końca czerwca wzrosła liczba osób trafiających do szpitali. Najwyższy poziom odnotowano na początku września, ale w październiku i listopadzie utrzymywał się na poziomie około 15 tys. To znacznie poniżej szczytu ze stycznia 2021 r., który wynosił ponad 150 600 osób. Jednak obecnie w niektórych stanach można zaobserwować niepokojące tendencje.
Vermont zajmuje pierwsze miejsce ze wzrostem o 70 procent, a za nim plasują się Iowa i Alaska z 60 procentami. Populacja Montany, Minnesoty i Hawajów wzrosła o ponad 30 procent. Wirginia, Tennessee, Wisconsin, Nebraska, Dakota Północna, Nowy Meksyk, Arizona i Waszyngton zgłaszają ponad 20 procent.
„Chociaż skala wzrostu w niektórych stanach może być uderzająca, może to wynikać z stosunkowo małej liczby hospitalizacji” – czytamy w raporcie. W Vermont, w którym odnotowano 70-procentowy wzrost, w ciągu tygodnia odnotowano zaledwie 43 hospitalizacje.
Ponieważ gwałtowne wzrosty w wybranych regionach skłoniły instytucje do ponownego egzekwowania noszenia masek latem, zmieniające się warunki uwydatniają kluczową potrzebę zachowania czujności i czujności w obliczu niestabilnych stóp inflacji.