Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zespoły sztafet zostały przerwane z powodu zakazu holenderskiego rządu dla Indian

New Delhi, 28 kwietnia (IANS) Royal Dutch Airlines (KLM) zawiesiły krajowe zespoły śledzące mężczyzn i kobiet udające się w środę do Polski z powodu wzrostu liczby przypadków Covid-19 w Indiach.

Reprezentacje mężczyzn na 4×400 m i kobiet w sztafecie 4×100 miały rywalizować w Mistrzostwach Świata w sztafecie w Chorzowie 1 i 2 maja.

Jednak Federacja Indyjskiej Lekkoatletyki (AFI) została poinformowana przez KLM, że indyjscy sportowcy nie mogą wejść na pokład samolotu do Amsterdamu z Bombaju ze względu na niedawne ograniczenia podróży nałożone przez holenderski rząd na indyjskich podróżnych.

– W tej chwili jesteśmy bardzo rozczarowani. Nie ma bezpośrednich lotów między Indiami a Polską. Oznacza to, że pomimo najlepszych starań, zespół nie może zostać wysłany przez inne linie lotnicze do Polski – powiedziała Adele Sumarywala, prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. . Indie.

World Relays, zawody kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich w Tokio, a także Mistrzostwa Świata IAAF 2022 w Oregonie w USA, odbędą się 1 i 2 maja w Chorzo.

Reprezentacja trenuje w Patiala National Institute of Sports (NIS).

„Przez ostatnie 24 godziny nieustannie staraliśmy się znaleźć alternatywną trasę. Wykorzystaliśmy wszystkie zasoby, aby to rozwiązać. Nieustannie rozmawialiśmy z World Athletics, organizatorami World Relays. rozmawiał także z kilkoma konsulatami i liniami lotniczymi. W obecnym scenariuszu nie jest związany z Sun ”- powiedział Somariwala.

Rekordzista na 100 m kobiet Dotty Chand, Hema Das, Danalaxmi Sekhar, Arsana Susentran, Daneshwari TA i Himashri Roy byli jednymi z czołowych zawodników zakwalifikowanych do kobiecej drużyny 4 x 100 m.

Muhammad Anas, Rajeev Aroya, Amuj Jacob, Nirmal Noah Tom i Sarthak Bambri byli głównymi biegaczami w męskiej drużynie 4 x 400 m.

Na początku zeszłego tygodnia z NFL wycofała się kobieca sztafeta 4 × 400 m z Polski, ponieważ dwie biegaczki nie kwalifikowały się do startu.

– Janz

nns / x