Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zespół All Blacks Sevens udaje się do siedziby w Republice Południowej Afryki

Reprezentacja Nowej Zelandii w siedmioboju mężczyzn awansowała do ćwierćfinału Mistrzostw Świata Republiki Południowej Afryki w Kapsztadzie pomimo przegranej dwóch meczów bilardowych, w tym porażki z Kanadą.

W sobotni wieczór drużyna All Blacks Sevens po raz pierwszy przegrała z Kanadą 19:7 (NZT) – była to pierwsza porażka z Kanadą od 2017 roku – po czym nastąpiła oszałamiająca zmiana, pokonując Australię 35-5. Po tym zwycięstwie nastąpiła porażka 21-14 z Samoa.

Nowa zasada dotycząca serii, pozwalająca drugiej najlepszej drużynie z trzeciego miejsca w systemie trzech grup zakwalifikować się do ćwierćfinału pucharu, uratowała Nową Zelandię, która zdobyła dodatkowy punkt w porażce z Samoa dzięki późnemu wysiłkowi Scotta Curry’ego i Tepaei Nawrócenie Cooka-Savage’a.

To dało Nowej Zelandii cztery punkty w rozgrywkach, podczas gdy Wielka Brytania, która zakończyła turniej z trzema punktami, przegrała.

Nowa Zelandia zmierzy się z Irlandią w ćwierćfinale dziś wieczorem o 21:56 czasu nowozelandzkiego. Irlandia pokonała RPA 14:12 w meczu grupowym.

Nowozelandczycy zajmują trzecie miejsce w serii po pierwszym meczu w Dubaju, który odbył się w ubiegły weekend. Na pierwszym miejscu znajduje się Republika Południowej Afryki, a na drugim miejscu Australia.

Black Ferns Sevens miały jaśniejszą drogę do fazy pucharowej, pokonując Wielką Brytanię 37-5, Brazylię 22-12 i Irlandię 33-7.

Dziś o 21:06 zagrają z Kanadą w ćwierćfinale.

Nowozelandzkie kobiety zajmują drugie miejsce w klasyfikacji generalnej po porażce z Australią w finale pucharu w ubiegły weekend.

READ  Ukraina i Gruzja zdobywają tytuły drużynowe świata w szermierce na wózkach w Polsce