Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zdjęcia dawnych i obecnych królowych do ekspozycji z okazji jubileuszu platyny | Platynowy Jubileusz Królowej

Zdjęcia brytyjskich królowych od Marii I do Elżbiety II z prywatnych kolekcji zostaną pokazane razem podczas, jak się uważa, po raz pierwszy z okazji obchodów platynowego jubileuszu.

Portret Armady Elżbiety I upamiętniający nieudaną inwazję Hiszpanii na Anglię w 1588 r., rzadki współczesny obraz Marii I oraz kolorowy portret obecnego króla Andy’ego Warhola z 1985 r. są jednymi z najważniejszych punktów bezpłatnej wystawy każdej z siedmiu królowych Wielkiej Brytanii, które odbywają się w House of Auctions w London Sotheby’s od 28 maja do 15 czerwca.

Na wystawie będzie również kolekcja 50 tiar wypożyczonych przez arystokratyczne domy w Wielkiej Brytanii i Europie, przedstawiająca historię wysokiej biżuterii z końca XVIII wieku, kiedy Napoleon Bonaparte i cesarzowa Józefina wprowadzili ją do królewskiej mody. Zawiera imponującą diamentową tiarę z lat 80. XIX wieku, ozdobioną ozdobnymi zwojami i papierowymi detalami, a także wspaniałą turkusowo-diamentową tiarę autorstwa Van Cleef & Arpels z lat 60. XX wieku.

Portret Armady Elżbiety I. Zdjęcie: Woburn Abbey Group / PA

Wystawy są częścią Jubileuszowego Festiwalu Sztuki organizowanego przez Sotheby’s, partnera w konkursie Jubilee, we współpracy z producentem luksusowych samochodów Aston Martin.

Oprócz wydarzeń muzycznych i performatywnych prelegentami będą aktorka Joanna Lumley, autor Michael Morpurgo i historyk Tristram Hunt.

Wystawa rzadkich rękopisów pokaże notę ​​egzekucyjną Thomasa Percy’ego, 7. hrabiego Northumberland, podpisaną przez Elżbietę I i opieczętowaną jej własną pieczęcią, wypożyczoną z zamku Alnwick.

Zaprezentowana zostanie kolekcja trzech królewskich powiązań z Elżbietą I, królową Anną i Elżbietą II z Biblioteki Wormsley. Wśród nich jest oprawa Elżbiety I arcybiskupa Matthew Parkera z jej dewizą na okładce, Biblia haftowana srebrną i złotą nicią z inicjałami koronacji królowej Anny na okładce oraz starannie oprawiona Biblia Elżbiety II, jedna z 25 użytych specjalnych kopii na koronacji królowej 2 czerwca 1953 r.

Lekkość bytu, nowa praca podarowana przez Chrisa Levine
Lightness of Being, nowa praca podarowana przez Chrisa Levine’a. Zdjęcie: Sotheby’s/PA

Kulminacją serii wydarzeń jest aukcja jubileuszowa 29 czerwca, poświęcona najlepszej brytyjskiej sztuce od dawnych mistrzów po gigantów XX wieku i niektórych z największych artystów, którzy nadal pracują.

Sprzedaż obejmie nową pracę Queen podarowaną przez Chrisa Levine’a, która przyniesie korzyści z konkursu.

„Wielka Brytania od dawna znana jest ze swojej kreatywności, a królowa była tym sterem przez całe swoje panowanie – jako strażniczka światowej klasy kolekcji i inspiracji dla artystów, projektantów i nie tylko” – powiedziała wiceprzewodnicząca Frances Christie. Sotheby’s w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Jej Wysokość zostanie pierwszą brytyjską królową, która będzie świętować 70 lat służby, co jest doskonałą okazją dla Sotheby’s, z naszą wyjątkową pozycją u steru zarówno sztuki, jak i luksusu, do celebrowania kreatywności we wszystkich jej formach, sztuki, muzyki, literatury, jedzenie, moda i sztuki sceniczne”.

Szczegóły rezerwacji i innych wydarzeń znajdziesz na www.sothebys.com/jubilee.

READ  10 najlepszych wyników rewizji z lat 70. Część 49 | Sztuka i Rozrywka