Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zbliżający się start astronautów SpaceX na Dragon został przesunięty do piątku z powodu złej pogody

Drugi operacyjny start kosmonauty SpaceX i jeden z Największe kamienie milowe w historii ponownego użycia rakiet i statków kosmicznych Będziesz musiał poczekać do piątku po tym, jak „przerwana” zła pogoda uniemożliwiła doskonałą próbę startu w czwartek.

Oprócz nieograniczonego chaosu natury, wszystkie inne elementy wystrzeliwanych przez NASA kosmonautów SpaceX i Crew-2 są w idealnym stanie i gotowe do lotu – teraz zaplanowane na nie później niż o 5:49 czasu wschodniego (09:49 UTC) w piątek, 23 kwietnia.

Jak wspomniano wcześniej w Teslarati, Obie Pierwszy stopień Falcona 9 i odzyskiwalna kapsuła Crew Dragon okazały się skuteczne w locie, dzięki czemu Crew-2 po raz pierwszy w historii prywatna firma – lub ktokolwiek, jeśli o to chodzi – próbowała wystrzelić astronautów za pomocą wielokrotnego użytku rakietowego dopalacza na paliwo ciekłe. lub Kapsuła kosmiczna, która sprawdziła się w locie, nie wspominając o obu jednocześnie.

Zasadniczo sukces oznacza, że ​​SpaceX jednoznacznie pokazało, że prywatna firma może opracować – prawie od zera – metody ponownego wykorzystania rakiet i statków kosmicznych, które są tak skuteczne i niezawodne, że nawet najbardziej niechętni do ryzyka klienci na Ziemi są gotowi poświęcić życie swoim W rękach tych sprawdzonych w lotnictwie statków kosmicznych i pocisków. Jeśli SpaceX mógłby dokonać tego wyczynu za pomocą Falcona 9 i Crew Dragon, nie ma praktycznego powodu, by wątpić, że można go odtworzyć za pomocą statku kosmicznego – pojazdu, który posiada. To już wzbudziło zainteresowanie NASA. „

Teslarati.com – 15 kwietnia 2021 r

Do tej pory Falcon Booster B1061 i Dragon Capsule C206 pływały podczas leczenia przedoperacyjnego, a ostatnio osiągnęły szczyt Naprawiono test ogniowy bezbłędne i sprawdzone „suche ubrania” Pod koniec zeszłego tygodnia. Od tego czasu NASA i SpaceX kontynuują analizę danych i badanie urządzeń, ale po prostu czekają na pogodę. Zarówno w czwartek, jak i piątek pogoda w samej płycie (oraz w rejonie Atlantyku, gdzie wyląduje pierwszy stopień Falcona 9) jest tak dobra, jak jest, zapewniając tylko 10-20% szans na warunki, które mogą oderwać się od startu.

Niestety sprawy nie są takie proste. Ze względu na fakt, że NASA i SpaceX muszą upewnić się, że istnieją kompleksowe plany awaryjne na wypadek niepowodzenia startu i udaremnienia Smoka, rozpoczyna się Crew Dragon Również Należy wziąć pod uwagę warunki pogodowe i morskie w korytarzu o długości prawie 3200 km (2000 mil), który rozciąga się od wybrzeża środkowej Florydy do Irlandii. Biorąc pod uwagę tak rozległy obszar oceanu, szanse są takie Wszystko Możliwe scenariusze poronienia prowadzą do bezpiecznego startu, a powrót do zdrowia astronauty zaczyna przypominać wygraną na loterii.

Przynajmniej na razie SpaceX nie może zagwarantować bezpieczeństwa astronautów Dragon w warunkach więcej niż puchnięcia i umiarkowanych wiatrach powierzchniowych. (NASA)

W przypadku załogi-2 pogoda gdzieś Wzdłuż tej ogromnej części Oceanu Atlantyckiego nie działa, co skłoniło NASA i SpaceX do opóźnienia startu z czwartku na piątek. Jeśli piątkowa próba spotka ten sam los, mechanika orbit przesunie kolejną okazję do startu do poniedziałku 26 kwietnia. Jak zawsze SpaceX będzie transmitować premierę na żywo. Ustaw na około cztery godziny przed startem SpaceX.com.

READ  Epidemia COVID-19 Omicron: Co musisz wiedzieć o podfakcie BA.2