Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zbadano specyficzne dla aktywów genetycznych ryzyko potrójnie ujemnego raka piersi

Afrykańskie kobiety często mają osobistą historię potrójnie ujemnego raka piersi (TNBC), ale kwoty ryzyka specyficznego dla genów TNBC są podobne w różnych grupach rasowych/etnicznych, zgodnie z badaniem przedstawionym na dorocznym spotkaniu Amerykańskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej , która odbyła się w dniach od 3 do 7 czerwca w Chicago.

Michael J. Hall, MD, z Fox Chase Cancer Center w Filadelfii, wraz z kolegami zbadał dane kliniczne i genetyczne z Kobiety Badania panelowe raka poligenicznego były wskazane od września 2013 r. do maja 2020 r. Związki patogennych wariantów w 13 genach z ryzykiem TNBC zbadano po uwzględnieniu wieku, pochodzenia i osobistej/rodzinnej historii raka.

Zawarto dane dla 627 219 osób skierowanych do poligenicznych testów panelowych. 18,4 procent kobiet miało osobistą historię raka piersi, a 15,6 procent tych kobiet miało TNBC. Naukowcy odkryli, że osobista historia TNBC była częściej zgłaszana u kobiet pochodzenia afrykańskiego niż u kobiet pochodzenia europejskiego, azjatyckiego lub latynoskiego (odpowiednio 26,9 procent w porównaniu z 13,9, 11,7 i 14,9 procent).

„Kiedy rozpakowaliśmy te przekrojowe korelacje ryzyka dla każdego z nich Grupa etniczna„Nie widzieliśmy żadnych mocnych dowodów na zmienność w zależności od rasy. Innymi słowy, specyficzne ryzyko genetyczne zachorowania na potrójnie ujemnego raka piersi było podobne w różnych badanych grupach rasowych” – powiedział Hall w oświadczeniu.

Kilku autorów ujawniło relacje finansowe (w tym zatrudnienie) dla Myriad Genetics.


Czarne kobiety stoją w obliczu potrójnie ujemnego ryzyka zachorowania na raka piersi


więcej informacji:
Streszczenie

więcej informacji

Copyright © 2022 dzień zdrowia. Wszelkie prawa zastrzeżone.

cytat: Badanie przesiewowe ryzyka genetycznego specyficznego dla przodka w kierunku potrójnie ujemnego raka piersi (2022, 8 czerwca) Pobrane 8 czerwca 2022 z https://medicalxpress.com/news/2022-06-ancestry-specific-genetic-triple-negative- rak piersi. html

Niniejszy dokument podlega prawu autorskiemu. Bez względu na jakiekolwiek uczciwe postępowanie w celach prywatnych studiów lub badań, żadna część nie może być powielana bez pisemnej zgody. Treść jest udostępniana wyłącznie w celach informacyjnych.

READ  „Supernatural Pink Moon” rozświetla brytyjskie niebo w tym tygodniu - najlepszy czas, aby go zobaczyć (za jednym zamachem) | Wiadomości naukowe i technologiczne