Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zapytano o lokalizacje dla korytarza Polska-Francja  Aktualności

Zapytano o lokalizacje dla korytarza Polska-Francja Aktualności

Europa: Polska spółka CLIP Intermodal przyznała firmie Alstom kontrakt na dostawę 13 wielosystemowych lokomotyw elektrycznych Traxx trzeciej generacji certyfikowanych do użytku we Francji, Belgii, Luksemburgu, Niemczech, Austrii i Polsce.

Sławomir Cyza, dyrektor generalny Alstomu na Polskę, Ukrainę i kraje bałtyckie, powiedział, że ogłoszone 25 marca zamówienie jest pierwszym tego rodzaju zamówieniem złożonym przez producenta na dostawę placów dla prywatnego operatora obsługującego pociągi w korytarzu między Francją a Polską. Obejmuje dwa lata konserwacji.

Zakłady obsługujące prędkość 160 km/h w Kassel zostaną zmontowane na podwoziach z Wrocławia i wyposażone w system ETCS Onvia (dawniej Atlas) firmy Alstom.

„Po rozbudowie naszego terminalu intermodalnego w Swarzędzu zakup nowoczesnych lokomotyw wielosystemowych to kolejny kamień milowy w rozwoju Grupy CLIP” – powiedziała Prezes Grupy Agnieszka Hipś. „Biorąc pod uwagę fakt, że nasz terminal posiada osiem pasów przeładunkowych, roczną zdolność przeładunkową przekraczającą 1 milion TEU oraz własną flotę składającą się z 500 wagonów intermodalnych, naturalnym jest dla nas inwestowanie we własne holowniki”.

Dodała, że ​​firma postawiła na transport multimodalny, „bo ma ogromny potencjał, szczególnie w kontekście ograniczenia emisji gazów cieplarnianych”. Rozwój tego rodzaju transportu jest także najlepszą odpowiedzią na wyzwania stojące na drodze do poprawy przepustowości sieci i bezpieczeństwa ruchu.

READ  Shell wprowadza na rynek pierwsze roboty stacji paliw w Europie