Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zaprezentowano Kia EV3 jako elektryczny SUV w cenie poniżej 30 000 funtów i zasięgu 573 mil

Zaprezentowano Kia EV3 jako elektryczny SUV w cenie poniżej 30 000 funtów i zasięgu 573 mil

We wnętrzu znajdują się także liczne schowki, w tym konsola środkowa pomiędzy przednimi siedzeniami z przesuwanym stołem, który może służyć jako miejsce do pracy. Bagażnik ma pojemność 460 litrów, a bagażnik ma pojemność 25 litrów. Zarówno w wykończeniu wnętrza, jak i w bagażniku zastosowano materiały zrównoważone, w tym tkaniny pochodzące z recyklingu i PET z recyklingu w siedzeniach, podsufitce, podłokietnikach i dywanikach podłogowych. Kod QR na desce rozdzielczej i we wnętrzu EV3 dostarcza dalszych informacji na temat zastosowanych materiałów.

EV3 będzie początkowo oferowany z pojedynczym silnikiem elektrycznym o mocy 201 koni mechanicznych – odpowiadającym Niro EV – ale z opcją dwóch akumulatorów niklowo-kobaltowo-manganowych (NCM). Modele standardowe będą wyposażone w jednostkę o mocy 58,3 kWh, oferującą zasięg około 400 km, natomiast samochody dalekiego zasięgu otrzymają wersję o mocy 81,4 kWh, która oficjalnie zapewnia zasięg 600 km. To znacznie więcej niż większość głównych konkurentów. Przykładowo dłuższy Volkswagen ID 3 ma zasięg 539 mil.

EV3 wykorzystuje zmodyfikowaną wersję platformy E-GMP Hyundai Motor Group, używanej w modelach EV6 i EV9, chociaż ma architekturę 400 V, nie może ładować się tak szybko, jak te samochody. Alternatywnie, wersje standardowe mogą ładować z mocą 102 kW, która w przypadku modeli dalekiego zasięgu może wzrosnąć do 128 kW. Będzie jednak umożliwiał ładowanie dwukierunkowe i będzie wyposażony w port zasilania z tyłu pojazdu.

Premiera EV3 nastąpi najpierw w Korei, ale jeszcze w tym roku ma pojawić się w Wielkiej Brytanii i Europie kontynentalnej. Choć początkowo będzie dostępny w wariancie standardowym i dalekiego zasięgu, w planach jest więcej wariantów, w tym wyczynowy model GT.

READ  Metalowy rynek polski wielkość, udział, wgląd w wzrost, analiza konkurencji