Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

YouTube będzie wyświetlać oceny filmów przy użyciu sztucznej inteligencji

YouTube będzie wyświetlać oceny filmów przy użyciu sztucznej inteligencji

Sztuczną inteligencję można wykorzystywać w dobrym i złym celu, a w YouTube to drugie może oznaczać publikowanie filmów, które wprowadzają widzów w błąd, wierząc, że są prawdziwe. Aby uniknąć takich sytuacji, YouTube wymaga teraz od twórców tagowania filmów utworzonych za pomocą sztucznej inteligencji, a oceny będą wyświetlane widzom.

Ogłaszać W poście na blogu Dzisiaj, w „nadchodzących miesiącach”, YouTube będzie wymagał od twórców ujawnienia wykorzystania sztucznej inteligencji w filmie, co spowoduje oznaczenie filmów jako „sztucznych”.

Chociaż w tej chwili nie jest do końca jasne, gdzie zostanie wyznaczona granica między filmami niezbędnymi do wykrycia użycia sztucznej inteligencji, wydaje się ona dość szeroka. YouTube twierdzi, że będzie musiał zostać wykorzystany w materiałach „prawdziwych”, niezależnie od tego, czy zostały zredagowane przez sztuczną inteligencję, czy też są całkowicie syntetyczne. Ujawnienie informacji będzie widoczne zarówno w pełnych, jak i krótkich filmach.

YouTube wyjaśnia:

Aby rozwiązać ten problem, w nadchodzących miesiącach wprowadzimy aktualizacje powiadamiające widzów, gdy oglądane przez nich treści są syntetyczne. W szczególności poprosimy twórców treści o ujawnienie stworzonych lub zmodyfikowanych przez nich treści opartych na faktach, w tym dotyczących wykorzystania narzędzi sztucznej inteligencji. Gdy twórcy przesyłają treści, udostępnimy im nowe opcje umożliwiające wskazanie, że zawierają one zmodyfikowany lub syntetyczny materiał ze świata rzeczywistego. Może to być na przykład film wygenerowany przez sztuczną inteligencję, który realistycznie przedstawia wydarzenie, które nigdy nie miało miejsca, lub treść pokazująca, że ​​ktoś mówi lub robi coś, czego w rzeczywistości nie zrobił.

Wyjaśniono również, że „delikatne tematy”, takie jak wybory, trwające konflikty, zdrowie i inne, powodują, że etykiety AI będą bardziej widoczne. Twórcy, którzy konsekwentnie nie zgłaszają w YouTube treści wykorzystujących sztuczną inteligencję, zostaną usunięci, a także zawieszeni w programie partnerskim YouTube.

YouTube zajmuje również szersze stanowisko wobec treści muzycznych generowanych przez sztuczną inteligencję, takich jak fałszywe piosenki Drake’a, które stały się popularne na początku tego roku. Wkrótce otrzymamy prośby o usunięcie od wytwórni muzycznych i dystrybutorów, aby rozwiązać ten problem, jak wyjaśnia YouTube:

Oferujemy również naszym partnerom muzycznym możliwość zażądania usunięcia treści muzycznych generowanych przez sztuczną inteligencję, które naśladują unikalny głos artysty śpiewającego lub rapującego. Przy podejmowaniu decyzji, czy uwzględnić żądanie usunięcia treści, weźmiemy pod uwagę takie czynniki, jak to, czy treść jest przedmiotem doniesień prasowych, analiz lub krytyki głosów syntetycznych. Te żądania usunięcia treści będą dostępne dla wytwórni i dystrybutorów reprezentujących artystów zaangażowanych we wczesne eksperymenty muzyczne oparte na sztucznej inteligencji w YouTube. W nadchodzących miesiącach będziemy nadal poszerzać nasz zasięg o dodatkowe wytwórnie i dystrybutorów.

Więcej na YouTube: