Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Yamaha wypuszcza nowe amplitunery AV dla Xbox Series X i PS5, które są wolne od błędów HDMI

Podczas gdy wciąż czekamy, aby usłyszeć, co zamierza Yamaha Słynny błąd HDMI Mając wpływ na pierwszą generację amplitunerów AV obsługujących HDMI 2.1 (wraz z amplitunerami prawie wszystkich konkurentów), marka właśnie zaprezentowała nową linię modeli premium AVR, które oferują zdecydowanie najjaśniejszą obsługę HDMI 2.1, jaką dotychczas widzieliśmy. Yamaha z przyjemnością zapewnia super graczy, że tym razem na horyzoncie nie ma nic złego.

Każdy z trzech najlepszych nowych odbiorników Aventage ma siedem imponujących wejść HDMI 2.1 i trzy wyjścia HDMI 2.1. To w porównaniu z jednym z modeli RX-V wprowadzonych przez Yamahę zeszłej jesieni. Dzięki opóźnieniom produkcyjnym nowe modele Aventage były w stanie zapewnić, że ich krzem HDMI może przepuszczać 4K przy 120 Hz nawet z Xbox Series X – coś, czego wiele AVR dotkniętych zeszłoroczną usterką HDMI wciąż nie było w stanie zrobić. (Chyba że możesz złapać jeden z naszych niedawno ogłoszonych zewnętrznych adapterów HDMI Niedawno ogłoszone W przypadku modeli Denon i Marantz dotkniętych błędami).

W rzeczywistości nowe amplitunery RX-A4A, RX-A6A i RX-A8A firmy Yamaha zapewniają obsługę wszystkich funkcji związanych ze standardem HDMI 2.1. Oprócz 4K przy 120 Hz ze wszystkich obecnie znanych źródeł, amplitunery AVR mogą odbierać i przekazywać inne główne funkcje gier nowej generacji, takie jak zmienne częstotliwości odświeżania, automatyczne sygnały trybu niskiego opóźnienia (dzięki czemu monitory mogą automatycznie przełączać się między trybami gry i AV) , Wideo 8K z maksymalną prędkością. Do 60 Hz, szybkie przełączanie nośników w celu rozwiązania problemu z czarnym ekranem podczas przełączania między typami źródeł oraz szybkie przesuwanie klatek w celu skrócenia czasu reakcji ekranu.

Jedynym konkurentem jest to, że Aventage AVR nie będzie obsługiwał wszystkich funkcji HDMI 2.1 w momencie premiery. Niektóre będą wymagać aktualizacji oprogramowania układowego w dalszej części roku.

W tym miejscu czas przypomnieć, że nowe amplitunery AVR Yamaha Aventage nie są urządzeniami stricte gamingowymi. To także wysokiej jakości produkty audio. I z tej perspektywy też mają o czym krzyczeć.

Wszystkie trzy modele premium Aventage (wraz z nowym modelem podstawowym A2A, który oferuje trzy wejścia HDMI 2.1) obsługują dźwięk oparty na obiektach DTS-X i Dolby Atmos, a A6A i A8A dodatkowo przetwarzają rzadki, ale doskonały format audio Euro 3D.

Flagowy RX-A8A zapewnia do 11,2 kanałów z dźwiękiem o mocy 150 W, A6A obsługuje do 9,2 kanałów z dźwiękiem o mocy 150 W, A4A obniża moc do 110 W w kanałach 7.2, a A2A zapewnia 7.2 kanały o mocy 100 W.

A8A, A6A i A4A oferują technologię automatycznej kalibracji YPAO firmy Yamaha, wraz z wielopunktowym pomiarem, precyzyjnym korektorem i nowym trybem niskich częstotliwości. A2A nadal ma przewagę pomiaru wielopunktowego, ale traci pozostałe dwa elementy kalibracyjne.

Dopasowując się do linii premium AVR, Yamaha poszła o krok dalej, wprowadzając nową specyfikację wnętrza Aventages. Na przykład na pokładzie pierwszych trzech modeli znajduje się chipset Qualcomm QCS407, który między innymi podwaja do 64-bitowej ilość przetwarzania dostępnego do zasilania dobrze znanego systemu Yamaha Surround: systemu AI.

Obecnie jedyny procesor oparty na sztucznej inteligencji w świecie AVR, Surround: AI jest zaprojektowany do analizy parametrów DSP i optymalizacji każdego komponentu audio – muzyki w tle, efektów dźwiękowych, dialogów itp. – w czasie rzeczywistym, aby AVR zawsze mógł zapewnić najbardziej efektywne wyniki odtwarzania.

Istnieje również nowy symetryczny układ wzmacniacza zaprojektowany w celu ulepszenia ścieżek sygnału, a tym samym poprawy przejrzystości; Przetworniki cyfrowo-analogowe SABRE firmy ESS poprawiające stosunek sygnału do szumu i zapewniające do 120 dB zakresu dynamiki; Nazywa się to wzmacniaczem o wysokich obrotach, który według Yamahy ma dwukrotnie większą wydajność niż jego poprzednik.

A2A jest już wprowadzany za 799,95 USD / 899 GBP, podczas gdy A8A, A6A i A4A mają być latem za 2999,95 USD / 3299 GBP, 2199,95 USD / 2299 GBP i 1299,95 USD / 1299 GBP.

Powiązane czytanie

Ogłoszono naprawę błędów HDMI na konsoli Xbox Series X dla amplitunerów Denon i Marantz

Odbiorniki PS5 i Xbox Series X-Friendly, które miały poważną awarię HDMI

Dolby Vision Gaming oficjalnie pojawia się na konsolach Xbox Series X i S.

READ  Vivo Y33T wprowadzony na rynek w Indiach z Snapdragon 680: wszystko, co musisz wiedzieć