Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

WYŚCIG: Konie kiwi wygrywają dwa miliony dolarów

WYŚCIG: Konie kiwi wygrywają dwa miliony dolarów

Ryan Elliott podnosi kciuki po wygraniu Derby na Sharp N Smart. Zdjęcie/Kirstin Lidington

Kiedy żetony spadły w milionowych derbach Te Rapy w Nowej Zelandii, Sharp 'N’ Smart zagrał swojego najsłynniejszego faworyta: twardość.

Ta wytrzymałość zapewniła mu najlepsze wyścigi pełnej krwi w Nowej Zelandii i może ostatecznie uczynić go najlepszym koniem w kraju.

Hazardziści, którzy przyjęli krótkie kursy oferowane trzyletniej gwieździe, nie mieli łatwej godziny w rzadkich derbach w Te Raba, w środku pola, ale z dużą ilością koni wokół niego, ale pewnego razu Ryan Elliott wyciągnął się z tandetnego ruchu ulicznego i miejscami Clear Sharp „N” Smart przejął prowadzenie na szczycie prostej.

To zabrało szczęście z równania i pozostawiło Sharp 'N’ Smart prostym, bezbronnym i trochę samotnym.

„Zaczyna czekać na swoich kumpli” – powiedziała Debbie Rogerson, asystentka trenera.

Faworytem byli jego towarzysze, a właściwie przeciwnicy, najpierw pełni szczerości, a potem, późno i twardo, Andaluzja.

Przez kilka sekund na 100-metrowym biegu widać było cienie z Victoria Derby, kiedy Sharp 'N’ Smart był czysty, tylko po to, by zostać powalonym przez Manzoice’a jako Andalus, syn Almanzora.

Ale ten starszy Sharp 'N’ Smart kopnął mocno i choć był blisko marginesu, gdyby przejechali kolejne 200 metrów, wygrałby.

Wygrał teraz 3 serie 1 w swoich ostatnich pięciu startach, zajął drugie miejsce w dwóch innych meczach i wraca do Sydney na ATC Derby 1 kwietnia.

Gdyby to wygrał, trzeba by było czegoś wyjątkowego, by odmówić mu kilku tytułów w nowozelandzkich nagrodach Horse of the Year.

CV Sharp 'N’ Smart ma już na swoim koncie zwycięstwa nad starszymi końmi w wadze do wieku, a jeśli jego 525-kilogramowe ciało wytrzyma to razem, może wywiesić flagę kiwi na całym świecie, zanim to się skończy.

READ  Odejście Hamiltona jest „niespodzianką” dla szefa zespołu Mercedesa, Wolffa

Bonusem dla fanów wyścigów jest to, że nasza najnowsza gwiazda jest wałachem, więc żadna kariera reproduktora nie grozi przerwaniem jego wyczynów na torze.

Jest wystarczająco szybki na zasięg 1600 m, zwłaszcza na mokrej nawierzchni, i prawdopodobnie znajdzie najlepsze miejsce na 2000 m do 2400 m, a biorąc pod uwagę jego tempo ewolucji, nie ma powodu, dla którego nie miałby mieć zasięgu 3200 m.

Jest koniem nowozelandzkich ludzi i możemy cieszyć się nim przez kilka nadchodzących lat.

Później tego dnia nowozelandzka klaczka Legarto zapewniła jeden z najwspanialszych finałowych momentów wyścigów kiwi na australijskiej ziemi, wygrywając oszałamiające zwycięstwo w australijskich gwineach o wartości 1 miliona dolarów we Flemington.

Klaczka Matamata przyleciała późno, aby wylądować miejscowymi na jednym z najbardziej prestiżowych trzyletnich torów wyścigowych w Australii podczas swojego dziewiczego wyścigu Trans-Tasman.

Legarteau wracała do wielu klasycznych biegów na 1600 m i wyglądało na to, że będzie miała pecha, gdy zostanie złapana przez konie po obu jej stronach na 200 m. Ale dżokej z zagranicy Michael D nawlekł igłę na 100-metrowym znaku.

Zwieńczeniem była świetna konfiguracja trenerów Kena i Bev Kelso, ponieważ Legarteau nie ścigał się przez sześć tygodni od jego słabego wysiłku Karaka Classic Mile. Trenerzy doskonalili jej sprint z koleżanką stajenną Levante, doświadczoną i pokazową klaczą.

Jej błyskotliwość dała jej dwie gwinei, po jednej po obu stronach Tasmana, w ciągu zaledwie czterech miesięcy, a Kelsos pierwsze zwycięstwa na najwyższym poziomie w Australii.

Zaznacza również, że Legartu jest wybitnym koniem, a Pukekohe jest jej jedyną stratą, a jej wysiłki wraz z Sharp 'N’ Smart i innymi potwierdzają, że ta hodowla trzylatków jest jedną z najbardziej elitarnych tu produkowanych od lat.

Teraz ma możliwość udania się do Sydney, gdzie mogą dołączyć do niej między innymi Sharp 'N’ Smart, Prowess i Polygon, aby zapewnić Nowej Zelandii staromodną obecność na karnawale w Sydney.

READ  Zawodniczka Wellington Phoenix, Emma Rolston, została wyrzucona z boiska po zderzeniu z przeciwnikiem

W nowozelandzkim Royal Randwick odnieśli sukces prawie w grupie 1 20 minut przed oszałamiającym Legarto, a Imperatrez został zgarnięty prosto na linii przez Artoriusa w Canterbury Stakes o wartości 600 000 dolarów australijskich po tym, jak wrócił do domu.