Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wykres: Globalna liczba nowych zakażeń wirusem HIV spada

Wykres: Globalna liczba nowych zakażeń wirusem HIV spada

Według nowo opublikowanego Wspólnego Programu Narodów Zjednoczonych ds. HIV/AIDS w 2022 r. około 1,3 miliona nowych zakażeń wirusem HIV raport. Chociaż liczba ta jest nadal bardzo wysoka, jest najniższa od dziesięcioleci, przy czym szczególnie silne spadki występują w regionach o najwyższym obciążeniu wirusem HIV.

Jak pokazuje poniższy wykres, w latach 2010–2022 w Afryce Wschodniej i Południowej liczba nowych zakażeń wirusem HIV spadła o 57%. Jednakże w regionie tym nadal odnotowuje się największą liczbę nowych przypadków rocznie – w 2022 r. odnotowano 500 000 nowych zakażeń. region odnotował drugą co do wielkości liczbę nowych przypadków na świecie – 300 000, ale odnotował także znaczny spadek, tym razem o -14 procent, w ciągu 12 lat.

W tym okresie wzrost liczby zakażeń wirusem HIV nastąpił w trzech regionach: Ameryka Łacińska (+8 procent), Europa Wschodnia i Azja Środkowa (+49 procent) oraz Bliski Wschód i Afryka Północna (+61 procent).

Z raportu wynika, że ​​największy spadek liczby nowych zakażeń odnotowano wśród dzieci (0–14 lat) i młodzieży (15–24 lata). Częściowo wynika to ze spadku liczby nowych zakażeń wirusem HIV wśród kobiet i zwiększenia zasięgu leczenia wśród osób zakażonych wirusem HIV.

the Konferencja USA na temat HIV/AIDS (USCHA) rozpoczyna się dzisiaj w Waszyngtonie, w dniach 6–9 września. Tematem tegorocznej edycji jest „List miłosny do czarnych kobiet”.

READ  Awokado codziennie nie redukuje tłuszczu z brzucha, ale pomaga zwiększyć poziom cholesterolu