Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wygląda na to, że Apple App Store usuwa przestarzałe aplikacje na dużą skalę

Apple może rozprawiać się z aplikacjami, które nie otrzymują już aktualizacji. w Przechwycony ekran e-mail Wysłane do programistów, których dotyczy problem, zatytułowane „Powiadomienie o ulepszeniu aplikacji”, firma Apple ostrzega, że ​​usunie z App Store aplikacje, które nie zostały „zaktualizowane w dłuższym okresie czasu” i daje programistom tylko 30 dni na ich aktualizację.

„Możesz zachować tę aplikację dostępną dla nowych użytkowników do odkrycia i pobrania z App Store, przesyłając aktualizację do sprawdzenia w ciągu 30 dni” – napisał Apple w e-mailu. „Jeśli żadna aktualizacja nie zostanie dostarczona w ciągu 30 dni, aplikacja zostanie wycofana ze sprzedaży”. Chociaż Apple usunie stare aplikacje z App Store, wszystkie wcześniej pobrane aplikacje pozostaną na urządzeniach użytkowników.

Wielu twórców aplikacji, takich jak Robert Capoy, twórca gier Protopop, wyraziło obawy związane z tą zmianą. capoy mówi na Twitterze Apple grozi usunięciem swojej w pełni funkcjonalnej gry, Motivoto, ponieważ nie była aktualizowana od marca 2019 roku.

Tymczasem Kosta Eleftheriou, twórca klawiatury FlickType do Apple Watch, Jabłko mówi Usunął kopię swojej aplikacji zaprojektowanej specjalnie dla osób niedowidzących, ponieważ nie była aktualizowana od dwóch lat. Jak Eleftherio wskazuje w swoim tweecie, była kiedyś bardzo popularna Boża kieszeń Aplikacja nadal znajduje się w App Store, mimo że ostatnią aktualizację otrzymała w 2015 roku. Deweloper Emilia Lazer-Walker Wspomniałem też Apple usuwa „kilka” swoich starych gier z App Store. wiele w przeciwnym razie Deweloperzy Dzieląc się tym samym doświadczeniem, zauważając, że nie mieli czasu na aktualizację swoich aplikacji.

na Apple Strona ulepszeń App Store, firma mówi: „Wdrażamy ciągły proces oceny aplikacji, usuwając aplikacje, które nie działają już zgodnie z przeznaczeniem, nie są zgodne z aktualnymi wytycznymi dotyczącymi przeglądu lub są nieaktualne”. Na stronie nie ma znacznika czasu, więc nie jest od razu jasne, kiedy Apple ostatnio opublikował lub zaktualizował post. Apple nie odpowiedział od razu krawędźSkomentuj prośbę.

READ  Aktualizacja Firefox Relay zapewnia większe rozmiary załączników i filtr dla promocyjnych wiadomości e-mail

W 2016 roku Apple powiedział, że zacznie usuwać porzucone aplikacje z App Store. W tym czasie ostrzegł również programistów, że będą mieli 30 dni na zaktualizowanie swojej aplikacji, zanim zostanie ona usunięta. Nie jest jednak jasne, czy Apple konsekwentnie stosuje tę zasadę na przestrzeni lat, czy też niedawno rozpoczął szersze badanie. Apple nie określa również wyraźnie, co uważa za „nieaktualne” — niezależnie od tego, czy jest to oparte na czasie, jaki upłynął od ostatniej aktualizacji aplikacji, czy też ma to związek z kompatybilnością z najnowszą wersją systemu iOS.

krytycy Na podstawie tej polityki twierdzi, że aplikacje mobilne powinny pozostać dostępne niezależnie od ich wieku, podobnie jak starsze gry wideo, w które można grać na konsolach. Inni mówią Polityka jest niepotrzebnie surowa dla programistów, i roszczenie Apple nie w pełni szanuje pracę, jaką poświęca się tworzeniu gier niezależnych.

wcześniej w tym miesiącu, Sklep Google Play podobnie ogłosił, że zacznie ograniczać wygląd aplikacji „Nie wybieraj poziomu interfejsu API w ciągu dwóch lat od najnowszej głównej wersji Androida”. Deweloperzy Androida mają czas na zaktualizowanie swoich aplikacji do 1 listopada 2022 r., ale mają też możliwość złożenia wniosku o przedłużenie o sześć miesięcy, jeśli nie mogą ustalić terminu. Ponieważ oba główne sklepy z aplikacjami rozbijają się o przestarzałe aplikacje, może to spowodować, że niektórzy programiści, zwłaszcza niezależne studia, będą mieli trudności z nadążaniem za nimi.