Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wybuch epidemii Covid-19 zamknął oddział szpitala New Plymouth dla zwiedzających

W szpitalu jest 13 osób z COVID-19.  (plik graficzny)

Simon O’Connor/Personel

W szpitalu jest 13 osób z COVID-19. (plik graficzny)

Oddział w szpitalu New Plymouth będzie zamknięty dla odwiedzających w piątek z powodu niewielkiego rozprzestrzeniania się wirusa Covid-19 wśród pacjentów.

W przesłanym e-mailu oświadczeniu dyrektor medyczny Okręgowej Rady Zdrowia Taranaki, dr Greg Simmons, powiedział, że apartament 2A będzie zamknięty dla wszystkich odwiedzających co najmniej do południa w poniedziałek 20 czerwca, podczas gdy szpital przestrzega wytycznych dotyczących bezpieczeństwa pacjentów i personelu. .

Wynika to z faktu, że w piątek ogłoszono kolejny zgon związany z COVID-19 w regionie, wraz ze 172 nowymi przypadkami, z których 13 jest w szpitalu. W regionie jest 1107 aktywnych przypadków, a 32176 wyzdrowiało.

Simmons powiedział, że TDHB wie, że whanao jest ważną częścią opieki nad pacjentem, leczenia i powrotu do zdrowia, „ale musimy również nadal zarządzać ryzykiem związanym z Covid-19 i innymi potencjalnymi skutkami dla zdrowia publicznego w naszych szpitalach”.

Czytaj więcej:
* Liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 Taranaki sięga 11
* Dwie kolejne osoby zmarły na Covid-19 w Taranaki
* Piąta osoba umiera w Taranaki z powodu Covid-19, liczba przypadków nadal spada

„Postaramy się ponownie otworzyć oddział w Wanao i wspierać ludzi, gdy tylko będzie to bezpieczne. Wybuch epidemii przypomina, że ​​Covid-19 jest nadal aktywny i rozprzestrzenia się w naszej społeczności, a naszą najlepszą obroną jest zaszczepienie się i uzyskanie strzały przypominające”.

Śmierć Taranakiego była jednym z 16 zgonów ogłoszonych przez Ministerstwo Zdrowia w piątek i zwiększa całkowitą liczbę zgonów związanych z COVID w regionie do 37.

Wśród innych zgonów dwa pochodziły z Northland, sześć z Auckland, jeden z Waikato, dwa z Wellington, trzy z Canterbury i jeden z South Canterbury.

W aktualizacjach o godzinie 13:00 ministerstwo podaje całkowitą liczbę osób, które zmarły „na Covid” w danym okresie.

Niekoniecznie oznacza to, że wirus zabił te osoby, oznacza to po prostu, że wynik testu był pozytywny w ciągu 28 dni od śmierci lub bezpośrednio po tym.

READ  COVID-19: 1 2020 nowych infekcji środowiskowych, 9 zgonów, według Ministerstwa Zdrowia

Ministerstwo poda później więcej informacji o przyczynach tych zgonów na swojej stronie internetowej stronie internetowej.