Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dziwaczny środek Włoch mający na celu ograniczenie ruchu na Amalfi Coast Road

Podróż

Najbardziej malowniczy korek w Europie: Amalfi podjęło działania w celu ograniczenia ruchu samochodów po malowniczych drogach. Zdjęcie / Unsplash

Nowe wskazówki są wydawane dla turystów wybierających się na jedną z najfajniejszych podróży w Europie wynajętym samochodem: sprawdź ich Rigo!

Niesamowity rejs przybrzeżny z Zatoki Neapolitańskiej do Salerno to jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie.
Wzdłuż wysadzanej klifami włoskiej drogi ciągną się malownicze, niekończące się wioski, wodniste widoki na Morze Tyrreńskie i – często – tętniące życiem. Nie jest niczym niezwykłym widok 6-kilometrowego korka wzdłuż wybrzeża.

Ponieważ tego lata oczekuje się, że liczba turystów ponownie wzrośnie, włoskie władze wymyśliły „dziwne” rozwiązanie, aby zmniejszyć o połowę liczbę samochodów na drogach.

Wzdłuż 35-kilometrowych wiatrów z samochodów Vietri sul Mare i Positano przepustki będą dozwolone tylko w zależności od ostatniego numeru na ich tablicy rejestracyjnej. Numery rejestracyjne zakończone cyframi nieparzystymi będą mogły ruszyć w drogę w dni nieparzyste, a nawet w dni parzyste.

Malownicze korki: wąskie drogi wybrzeża Amalfi w Salerno są w korku.  Zdjęcia/Getty Images
Malownicze korki: wąskie drogi wybrzeża Amalfi w Salerno są w korku. Zdjęcia/Getty Images

Od wczoraj, w środę 15 czerwca, zasady będą obowiązywać w dni świąteczne i weekendy od czerwca do września oraz przez cały sierpień. System tablic rejestracyjnych będzie wdrażany również w szczytowe dni, takie jak Wielki Tydzień Wielkanocny.

Według EuroNews środek został przejęty z kolumbijskich przepisów Pico y placa, służących do ograniczenia ruchu miejskiego.

Lokalna policja twierdzi, że zostaną nałożone grzywny, chociaż nie są pewni maksymalnej kary. Zasady te będą obowiązywać tylko między godziną 10 a 18, po której mogą przejechać wszystkie pojazdy.

Transport publiczny i pojazdy dla mieszkańców będą zwolnione z 13 nadmorskich miasteczek, ale podróżni muszą pamiętać tablice wynajętego samochodu przed wyjazdem.

Fausto Salsano, właściciel lokalnego pensjonatu, powiedział CNN, że popiera ten środek, mówiąc, że możesz być uwięziony na podjeździe przez cały dzień z powodu korków.

READ  Królowa Elżbieta po raz pierwszy pojawia się publicznie po pobycie w szpitalu

„Jesteśmy zalani przez cztery lub pięć miesięcy w roku, a mieszkańcy mają trudności z parkowaniem i używaniem samochodu, aby dostać się z jednej wioski do drugiej”, powiedział CNN.

„Niestety, piękno wybrzeża Amalfi tkwi w jego lokalizacji, miasta są zbudowane wzdłuż klifów, więc miejsca parkingowe są minimalne, a pole manewru jest ograniczone”.

Turyści powinni skorzystać z promu, jeśli chcą się gdziekolwiek dostać.

Dla odwiedzających, którzy chcą cieszyć się scenerią i uniknąć zasiadania za kierownicą, istnieje wiele innych opcji widokowych.

Trasa piesza Sentiero degli Dei został niedawno uznany za najlepszy dzienny spacer w Europieprzechodząc przez zbocza między Noselle i Pomerano.