Daniel Bouquet/Getty Images
Costa Barbarosses, po lewej, świętuje po otwarciu punktacji dla Sydney FC w finale First Division.
Melbourne City zdobyło swój pierwszy tytuł mistrzowski w A-League, wracając od tyłu, pokonując w wielkim finale 10-osobową drużynę Sydney FC 3:1.
Costa Barbarossa International w Nowej Zelandii w Sydney Otworzył wynik w 21. minucie, a Nathaniel Atkinson odpowiedział dwie minuty później, zanim Luke Brattan wymienił czerwoną kartkę w 35. minucie dla City na AAMI Park.
Kapitan Scott wyprowadził Jamison City z rzutu karnego pod koniec pierwszej połowy, a Scott Galloway strzelił do domu ze spokojem z dystansu w doliczonym czasie gry, aby zapewnić dublet w Premier League w pierwszym sezonie Patricka Kisnorbowa jako trenera.
City przegrało nieobecność Jimmy’ego McClarena, Curtisa Judda i Conora Metcalfe’a, a Sydney nie zagrało w reprezentacji Ryana Granta, Andrew Redmayne’a i Ryana McGowana.
Czytaj więcej:
* Emma Rollston dochodzi do siebie po kontuzji i tajemniczej chorobie, aby dostać się na Igrzyska Olimpijskie w Tokio
* Rosie White, szefowa piłki nożnej Ferns, nie weźmie udziału w igrzyskach olimpijskich w Tokio po wybuchu problemów zdrowotnych
* Kosta Barbarouses z dumą podnosi flagę Nowej Zelandii w finale A-League نهائي
Podczas ich nieobecności, Atkinson okazał się gwiazdą pokazu, a 22-latek zabrał do domu medal Joe Marstona, po tym jak z prawego skrzydła przyprawił o ból głowy obronę Sydney.
Miasto zaczęło się jak płonący dom przed ciasnym tłumem w AAMI Park – 50 procent pojemności.
Królowa Rooney / Getty Images
Melbourne City zapewniło sobie swój pierwszy tytuł A-League, wygrywając 3:1 z 10-osobowym klubem Sydney FC.
Ale Sydney zadał pierwszy cios, gdy Barbarosses wszedł do środka i wystrzelił prawą nogą poza pole karne obok Toma Glovera, aby strzelić swojego trzeciego gola w Wielkim Finale.
Miasto zareagowało niemal natychmiast.
Stefan Kołakowski otrzymał piłkę na własnej połowie, strzał z lewej flanki i przetańczył obok obrońców Sydney, zanim trafił do Atkinsona, który w 23. minucie oddał strzał w dach bramki.
Trzy minuty później Behringer odbił głową.
Brattan, strzelony w starciu z Edenem O’Neill w 25. minucie, wykończył Marco Tellio wślizgiem i otrzymał drugą żółtą kartkę – jego pożegnanie dało przewagę swojej byłej drużynie City.
To była pierwsza czerwona kartka 31-latka w jego karierze.
Robert Cianflon / Getty Images
Pomocnik Sydney Luke Brattan otrzymał czerwoną kartkę od sędziego Chrisa Betha w pierwszej połowie Wielkiego Finału.
Po 11 minutach City mogło wykorzystać przewagę liczebną, gdy Anthony Caceres z Sydney uderzył w plecy Adriena Luny w polu karnym.
Sędzia Chris Beth nie zawahał się wskazać rzutu karnego, gdy Jamieson chłodno sparował rzut karny Toma Haywarda-Bella przed przerwą – i świętując, wskazał na opaskę kapitana.
Graham Denholm / Getty Images
Obrońca Scott Galloway strzelił trzeciego gola dla Melbourne City w doliczonym czasie gry.
Kołakowski odrzucił świetną okazję na 3-1 w 61. minucie, kiedy trafił prosto w Heyward-Bell.
Sidney Milos Ninkovic powołał w 72. minucie medalistę Johnny’ego Warrena, który nie doszedł do półfinału z powodu nadwyrężenia łydki.
Ale nie mogli wyrównać i AAMI Park wybuchł, gdy Galloway objął napastnika w 93. pozycji i uderzył lewą nogą, by przypieczętować umowę.
Moja piłka nożna/YouTube
Kapitan Wellington Phoenix Ulysses Davila, medalista ligi A-League Johnny Warren.
Sydney FC stara się zdobyć mistrzostwo po raz trzeci z rzędu, ale zwycięstwo City pomści porażkę w Wielkim Finale w zeszłym roku.
Miasto Melbourne 3 (Nathaniel Atkinson 23′, Scott Jamieson pen-45+1′, Scott Galloway 90+3′) Sydney FC 1 (Costa Barbaros 21′)
HT: 2-1
„Fanatyk telewizyjny. Miłośnik internetu. Ewangelista podróży. Pragnący przedsiębiorcy. Odkrywca amator. Pisarz”.
More Stories
O’Rourke zrobił wrażenie na drużynie Blackcaps pierwszego dnia pierwszego testu na Sri Lance
Czy Razor ucieka się do taktyki lub taktyki? Jego wybory przeciwko Sydney są wątpliwe
Aktualizacje na żywo Blackcaps vs Sri Lanka: 1. test, dzień 1 w Galle