Wszyscy czarni powracają po porażce Argentyny w Rugby Championship |  Mistrzostwa Rugby

Wszyscy czarni powracają po porażce Argentyny w Rugby Championship | Mistrzostwa Rugby

All Blacks zaprezentowali swój najlepszy występ w sezonie, aby rządzić Argentyną w deszczowym Hamilton i ich pokonać Mistrzostwa Rugby Obrona wróciła na właściwe tory.

Po pierwszej porażce u siebie z Argentyną w Christchurch tydzień temu, All Blacks wykazali się tą samą 15 poziomem, ale twardą mentalnością, rozrywając gości siedmioma próbami zdobycia punktów bonusowych na stadionie Waikato.

Ethan de Groot, Caleb Clark i Rico Ewan awansowali wcześnie, gdy gospodarze prowadzili 24:3 w pierwszej połowie, zanim Jordi Barrett, Ardi Savia, Brody Retalik i Boden Barrett dołożyli próby po przerwie, aby dokończyć porażkę. Richie Muonga dodał 14 punktów z tee.

Kapitan All Blacks, Sam Cane, pod ogromną presją po zmaganiach w ostatnich testach, wyszedł, by owawać na stojąco od wypełnionego deszczem tłumu po tym, jak pomógł ustawić Jordie Barrett w 61. minucie próby.

„W tym tygodniu byliśmy w grze od samego początku i byliśmy w stanie zamienić to na punkty, więc była to bardzo przyjemna noc” – powiedział Kane. „Myślałem, że nasza obrona była świetna. Byliśmy w stanie zmusić ich do popełnienia wielu błędów, ale poza tym nasza dyscyplina była naprawdę dobra, więc mogliśmy to wykorzystać i kontratakować.”

To była ciężka noc dla zawodnika Pumy, Michaela Chicy, który popełnił błędy w prowadzeniu, przegrywając połowę z Santiago Carrerasem z powodu kontuzji pachwiny i otrzymując żółtą kartkę dla Thomasa Lavaniniego w pierwszej połowie. Byli bez bramek, dopóki Emiliano Bovelli nie strzelił rzutu karnego w 33. minucie, a potem go obronił.

Lavanini rzucił głębokie podanie w obronę w pierwszej minucie, przygotowując scenę na wczesny rzut karny od Muunga, zanim defensywa de Groota przebiła się nad pięciometrową linią w 10. minucie. Ewan minął pomoc po dziewięciu minutach i skierował się do Clarka, który dośrodkował z lewego rogu, dając gospodarzom prowadzenie 17-0.

READ  Wielki boks Tyson Fury atakuje „pandemię zbrodni nożowych” po śmiertelnym dźgnięciu kuzyna

Próba przeglądu Samisoniego Taukei’aho została przerwana przez nokaut tłumu, ale All Blacks zdobyli trzecią pięciopunktową bramkę nad Ioane na dwie minuty przed przerwą. Gdy Lavanini otrzymał żółtą kartkę za słabą grę, Cane wybrał bieg na pięć metrów, a Ewan wybiegł spod słupków po szybkich rozdaniach kolegi z drużyny Davida Haveli.

Argentyna miała problemy z powstrzymaniem fali czarnych koszulek po przerwie, dopóki Barrett i Savia nie zamknęli drzwi dwiema próbami od godziny. Retallick świętował swój powrót po złamanej kości policzkowej, wchodząc na ponad sześć minut przed ostatnim gwizdkiem, zanim Beauden Barrett zakończył zwycięstwo w oświadczeniu swoją siódmą próbą po tym, jak zabrzmiały syreny.