Waga ciężka Canterbury i Auckland zmierzą się w finale Farrah Palmer Cup

Kendra Coxedge będzie miała okazję uczcić swój setny i ostatni występ w Canterbury z tytułem.

Canterbury będzie gospodarzem Auckland w przyszłotygodniowym finale Farrah Palmer Cup, meczu, który rozgrzał do wygranej 31:3 z Wellington w Christchurch oraz imponującego zwycięstwa Storma 26-21 nad obrońcami tytułu Waikato w Hamilton w niedzielę.

Dwa dni Po tym, jak Cocksedge potwierdził, że przejdzie na emeryturę po zbliżającym się Pucharze Świata na ojczystej ziemi, Canterbury nie brakowało bodźców przeciwko dumie.

Zemsta za zeszłoroczną porażkę z Waikato w finale to jedno, ale zapewnienie, że błyskotliwa kariera Cocksedge’a w Canterbury nie zakończy się 99 występami w meczach i porażką w półfinale, to co innego.

Cocksedge uśmiecha się, gdy w niedzielę wystartowała w 65. minucie, wiedząc, że ma kolejny tydzień, aby dobrze i naprawdę cieszyć się wynikiem.

„Wchodziłem w ten tydzień i nie chciałem zbytnio o tym myśleć, po ogłoszeniu tygodnia, chciałem po prostu wyjść i cieszyć się tym” – powiedział Cocksedge Sky Sport po meczu.

„W pierwszej połowie było bardzo blisko, ale wiedzieliśmy, że wiatr za nami w drugiej połowie możemy wywierać na nich dużą presję i cieszę się, że tak zrobiliśmy, ponieważ wygraliśmy kolejny tydzień i to jest ekscytujące”.

Pomocnik Canterbury Kendra Coxedge strzelił podanie podczas półfinałowego zwycięstwa swojej drużyny nad Wellington w Christchurch w niedzielę.

Peter Meacham / Getty Images

Niepokonani Canterbury zdmuchnęli Wellingtona z boiska w drugiej połowie, po tym, jak w pierwszej połowie objęli nieprzekonujące prowadzenie 5:3.

Grając na intensywnym wietrze, starali się znaleźć swój rytm, głównie ze względu na słabnącą passę w obliczu okazji do zdobycia bramki.

Jednak w dniu, w którym głównie się pożywiali, próba weterana Stepha Te Ohaere-Foxa w 46. minucie zasygnalizowała rozpoczęcie ruchu jednokierunkowego z wiatrem w plecy.

Skrzydłowa Canterbury Martha Mataille nurkuje przed Wellington w Christchurch w niedzielne popołudnie.

Ohaere-Fox miał w grze wieloryba, trzykrotnie wyrywając piłkę z rąk nosicieli piłki przeciwnika, wraz z kolegą z drużyny Pip Love, kluczowe podania, które pomogły w przygotowaniu jedynej próby drużyny w pierwszej połowie, zamaszysty ruch, który był zakończone przez Lucy Perfume Jenkins.

READ  Czego nigdy nie należy wrzucać do śmieci

Nie było wątpliwości, że to był wybór pięciu prób dnia, choć w 63. minucie gola Aime de Plessis, po tym jak zbiegła z brzoskwiniowej linii nr.

Dziesięć minut wcześniej była także skrzydłowa Martha Mattaele, kiedy odciążyła Rosie Kelly i zanurkowała szeroko, aby zwiększyć swój wynik do ośmiu.

Canterbury uśmiechnął się po tym, jak Aimee de Plessis strzelił bramkę w drugiej połowie w niedzielnym meczu z Wellington w Christchurch.

Kiedy Pip Love pojawił się wkrótce po tym, a Du Plessis poszedł pod kije, Canterbury zgromadził 26 punktów o więcej niż jeden punkt po przerwie, aby skutecznie pogrzebać gości.

Teraz, po zdobyciu czterech tytułów z rzędu w latach 2017-2020, Czerwoni i Czarni zmierzą się ze starymi rywalami Auckland, którzy zapewnili, że nie będą finałem Canterbury Waikato po raz trzeci z rzędu.

Auckland zaliczył cztery próby przeciwko dwóm Waikato, drugie to próba pocieszenia Esther Tello-Vayaoga po upływie czasu.

wyniki półfinałowe

Półfinały turnieju

Canterbury 31 (Lucy Jenkins, Steve T. O’Hare Fox, Martha Mataille, Babe Love, Amy de Plessis próbuje; Kendra Coxedge 2 con, Rosie Kelly Cohn) Wellington 3 (Pióro Thamsena Newtona). HT: 5-3

Auckland 26 (Chris Veliko, Millie Huvanga, Catelyn Vahakulu, Patricia Malibu Tries; Ruahei Demant con, Sophie Fisher 2 con) Waikato 21 (Carla Hohiba, Esther Tello Fayaoga próbuje; Renee Holmes 3 pióro, con.) HT: 12-3

Mistrzostwa półfinałowe

Zatoka Jastrzębia 28 (Rackai McCafferty, Kathleen Brown, Amelia Pasicala próbuje; Kristen Cottrell 2 con, długopis) pokonać Northland Currie 19 (Hikitia Wikaira, Ana Allen, Tyler Nankivell próbuje; Krystal Murray 2 con). HT: 11-14

Do odtworzenia: Otago kontra North Harbor