Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wstrząsy mózgu kończą karierę współkapitana Cronulli Dale’a Finucane’a w NRL

Powtarzające się wstrząsy mózgu przedwcześnie zakończyły karierę współkapitana Cronulli, Dale'a Finucane'a. Zdjęcie/Getty Images

Liczne wstrząsy mózgu stały za decyzją współkapitana Cronulli, Dale'a Finucane'a, o natychmiastowym wycofaniu się z NRL.

Środkowy napastnik, zdobywca tytułu Premiera, ogłosił swoją decyzję na wtorkowej konferencji prasowej, mówiąc, że jest „bardzo rozczarowany”, ale nie miał innego wyjścia, jak tylko zakończyć swoją karierę piłkarską.

Finucane opuścił boisko po swoim ostatnim strzeleniu głową podczas porażki Cronulli w trzeciej rundzie z Wests Tigers, a 32-latek szacuje, że jego wstrząśnienie mózgu jest „dwucyfrowe” od debiutu w Canterbury w 2012 roku.

Konsultował się z wieloma niezależnymi lekarzami, Stowarzyszeniem Zawodników Ligi Rugby i swoimi prawnikami, byłymi i obecnymi zawodnikami oraz personelem Sharks, aby ustalić, czy może nadal grać.

„Wyczerpałem wszystkie możliwości” – powiedział Finucane.

„Nie podjęto żadnej decyzji, lekarz zalecił mi przejście na emeryturę.

„W tej chwili jestem trochę odrętwiały na to uczucie, może nie do końca mi się to podoba, ponieważ od meczu Tygrysów przeszliśmy przez bardzo rygorystyczny proces”.

We wtorek pracownicy i zawodnicy Sharks wypełnili salę medialną klubu, aby wesprzeć Finucane, który sfinalizował swoją decyzję w ubiegły czwartek.

Dołącza do innych nowych graczy Boyda Cordnera, Jake'a Frienda i Andrew Daveya, którzy przeszli na wcześniejszą emeryturę z powodu wstrząsu mózgu.

Finucane, który był członkiem zespołu do końca, nie powiedział swoim kolegom z drużyny, że odchodzi na emeryturę dopiero we wtorek rano, obawiając się, że jakiekolwiek wcześniejsze ogłoszenie może odwrócić uwagę od 100 meczów Bradena Hamlina-Uele i debiutu Samuela Stonestreeta w NRL w siódmej rundzie.

Trener Craig Fitzgibbon powiedział, że Finucane, który był bardzo szanowany za swoją etykę pracy i sprawność fizyczną, był „symbolem sukcesu” w Cronulla.

READ  UFC: Trener City Kickboxing Eugene Barman mówi, że Israel Adesanya jest większy niż All Blacks, ponieważ frustracje MIQ utrzymują się

„To jeden z najważniejszych [signings] „Nasz klub na pewno to zrobi” – powiedział Fitzgibbon o sprowadzeniu Finucane do Sharks w 2022 roku.

„Posiadanie graczy takich jak Dale, którzy ucieleśniają ducha zespołu, jest absolutnie brutalne pod każdym względem. To świetny facet.

„Nasz klub nigdy nie zapomni czasu spędzonego tutaj”.

AAP rozumie, że Sharks nie ustalili jeszcze, czy pozostała część kontraktu Finucane, który miał wygasać z końcem 2025 r., będzie mogła zostać przeliczona z górnego pułapu wynagrodzeń.

Cronulla szuka dla niego pracy w klubie.

Zapytany, czy rozważyłby przejście na coaching, Finucane spojrzał na łysego Fitzgibbona i zażartował: „Lubię swoje włosy”.

Finucane powiedział, że nie myślał jeszcze o swoich najważniejszych osiągnięciach w karierze, ale zaznaczył, że dzieci dołączyły do ​​niego na boisku przed jego 250. meczem w drugiej rundzie.

Zwycięstwo nad Canterbury będzie przedostatnim występem Finucane w NRL.

Finucane grał w sześciu wielkich finałach w ciągu 13 sezonów NRL, wygrywając mecze w 2017 i 2020 z Melbourne.

Reprezentował Nową Południową Walię w pięciu meczach w stanie pochodzenia i miał udział w dwóch zwycięstwach w serii.

W ostatnich latach kontuzje utrudniały mu występy, gdyż 32-latek opuścił ostatni sezon ze względu na problemy z bicepsem i w 2024 roku musiał pauzować ze względu na złamanie twarzy.

„Jestem rozczarowany przedwczesnym zakończeniem tego, jak to się skończyło, ale jestem wdzięczny i podekscytowany kolejnym rozdziałem w moim życiu” – powiedział.

„Na zawsze będę wdzięczny grze w lidze rugby i wszystkim, co mi dała”.