Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Współwłaściciel Asdy twierdzi, że wartość udziałów wzrosła 20-krotnie, ponieważ przygotowuje się do zaoferowania Boots | Lew

Lew Właściciel private equity twierdzi, że wartość jego inwestycji w sieć supermarketów wzrosła prawie 20-krotnie w związku z przygotowaniami do potencjalnej oferty przetargowej na sieć drogerii Boots.

TDR Capital z siedzibą w Londynie powiedział, że jego udział jako współwłaściciel sklepu spożywczego wynosi obecnie 1,7 miliarda euro (1,4 miliarda funtów) na papierze, czyli 19,8 razy więcej niż pierwotna inwestycja, co wskazuje, że grupa finansowa zainwestowała nieco ponad 70 milionów funtów w nowe pieniądze . gotówka na pokrycie transakcji, zgodnie z dokumentami przedstawionymi przez Financial Times.

Prezentacja dla inwestorów maluje różowy obraz inwestycji TDR w Asdę, która przygotowuje się do zebrania większej ilości środków na wsparcie transakcji wykupu za 6 miliardów funtów. obuwie. Jest jedną z czterech zainteresowanych w brytyjskim detaliście.

Szczegóły roszczenia nie są jasne, ponieważ TDR umieścił szacunkowo 390 mln funtów akcji, aby wesprzeć przejęcie 6,8 mld funtów. LewTo tyle samo, co jej partnerzy bracia Issa.

Znawcy branży powiedzieli, że nowa inwestycja o wartości 70 milionów funtów w zakup Asdy, o której mowa w dokumentach TDR, mogła zostać uzupełniona dochodami z innych inwestycji, w tym EG Group, firmy handlującej ropą naftową, której jest również właścicielem we współpracy z braćmi Issa.

Analitycy powiedzieli, że sceptycznie podchodzą do podniesienia oceny Asdy wskazanej w dokumentach.

Jeden z nich powiedział: „Asda radzi sobie naprawdę słabo na rynku według [research firm] kantar. Ma problemy strukturalne, ponieważ coraz mniej klientów jest uciskanych przez rosnące koszty życia. Pytanie brzmi, czy mogą to sprzedać w tej cenie? Myślę, że będą mieli trudności ze sprzedażą tego przez wieki”.

Uważa się, że wartość akcji TDR została zwiększona częściowo w celu odzwierciedlenia Zakup 7 miliardów funtów od Morrisons w październiku, która wyceniła ten łańcuch na wyższą kwotę w porównaniu z bazowymi zarobkami z pierwotnej transakcji Asda.

Jednak Morrisons niedawno ostrzegł, że plik Zyski prawdopodobnie osiągną duży cios W tym roku na rynku spożywczym ciąży kryzys i wojenna zawierucha na Ukrainie.

Największa sieć supermarketów w Wielkiej Brytanii, Tesco, również ostrzegała przed „duże wątpliwości” W rocznych wynikach z zeszłego tygodnia klienci zacisnęli pasy, aby zmierzyć się z rosnącą inflacją.

Zyski Asdy uległy poprawie, podczas gdy sprzedaż puli 27 magazynów redukujących zadłużenie wyniosła w zeszłym roku 1,7 miliarda funtów, przekraczając oczekiwania o ponad 700 milionów funtów.

READ  Z Warner Bros. Discovery Fuzja, David Zaslav jest na najlepszej drodze do zostania królem treści w Ameryce