Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wspaniała eksplozja z przeszłości otwiera Muzeum Jabłka w Warszawie – pierwsze wiadomości

Zaplanowane otwarcie na wczesną jesień, fani Apple będą mogli obejrzeć 1500 eksponatów, od komputerów, laptopów, telefonów, oprogramowania i urządzeń peryferyjnych, w wystawie instruktażowej, która śledzi ewolucję kultowej marki w porządku chronologicznym.
muzeum jabłek w polsce

W stolicy Polski ma zostać otwarte nowe interaktywne muzeum poświęcone historii marki Apple, zawierające największą i najobszerniejszą na świecie kolekcję gadżetów Apple.

Ogłoszony wczesną jesienią fani Apple będą mogli obejrzeć 1500 eksponatów, od komputerów, laptopów, telefonów, oprogramowania i urządzeń peryferyjnych, w formie poradnika, który śledzi ewolucję kultowej marki w porządku chronologicznym.

Jednym z głównych eksponatów muzeum i punktem wyjścia dla zwiedzających będzie w pełni działająca replika komputera Apple-1 wykonana przez właściciela muzeum z grupą wolontariuszy, z oryginalnym podpisem Steve’a Wozniaka na płycie głównej.

Prawdziwa jest obecnie na sprzedaż w serwisie eBay za 41,5 miliona dolarów.

Jednym z głównych eksponatów muzeum i punktem wyjścia dla zwiedzających będzie w pełni działająca replika komputera Apple-1 wykonana przez właściciela muzeum z grupą wolontariuszy, z oryginalnym podpisem Steve’a Wozniaka na płycie głównej.Aktualizacja CC BY-SA 4.0.1

Na wystawie nie zabraknie także modeli znanych z ciekawej roli w wyścigu technologicznym, a także rozmaitych urządzeń i niesprawnych lub nieprodukowanych masowo prototypów, które Apple będzie mógł dotknąć i przetestować pod okiem kuratora.

Sama wystawa będzie wysoce interaktywna i zachęci zwiedzających do interakcji z wyświetlaczami, a sieć czujników zasugeruje nowe ciekawe rzeczy.

Do uatrakcyjnienia wystawy i ożywienia kontekstu społeczno-kulturowego i informacji technicznych zostaną wykorzystane różne technologie audiowizualne i rozwiązania cyfrowe.

Na wystawie nie zabraknie także modeli znanych z ciekawej roli w wyścigu technologicznym, a także rozmaitych urządzeń i niesprawnych lub nieprodukowanych masowo prototypów, które Apple będzie mógł dotknąć i przetestować pod okiem kuratora.muzeum jabłek w polsce

Muzeum mieści się w niedawno wyremontowanym kompleksie fabrycznym Norbelina, na warszawskiej Woli, na powierzchni 320 m kw. Wcześniej muzeum było tymczasowym mieszkańcem Piaseczna, ale ze względu na wielkość zbiorów, właściciel szukał nowej lokalizacji.

Krzysztof Grochowski, Prezes Zarządu Japko odpowiedzialny za produkcję i marketing wystawy powiedział: Wspólnie z naszymi partnerami biznesowymi uznaliśmy, że naszym obowiązkiem jest zaprezentowanie tych wyjątkowych kolekcji jak najszerszemu gronu odbiorców.

„Chcielibyśmy, aby ewolucja pomysłów w technologii była pokazana w taki sposób, aby każdy mógł zobaczyć postęp, który widzieliśmy jako ludzkość.

Sama wystawa będzie wysoce interaktywna i zachęci zwiedzających do interakcji z wyświetlaczami, a sieć czujników zasugeruje nowe ciekawe rzeczy.muzeum jabłek w polsce

„Chcemy też pokazać źródła i trendy cywilizacyjne, ale przede wszystkim chcemy pokazać zwiedzającym prawdziwe jądro technologicznej kultury popularnej.

„Stworzymy przestrzeń multimedialną w taki sposób, aby ludzie mogli doświadczyć tej wystawy, a nie tylko ją oglądać”.

Jacek Łupina, właściciel Muzeum Jabłka w Polsce powiedział: Wybór naszej nowej lokalizacji nie był przypadkowy.

Mieszkający w niedawno zrewitalizowanym kompleksie Fabryki Norblina na warszawskiej Woli Jacek Łupina, właściciel Muzeum Jabłka w Polsce, powiedział: “Fabryka Norblina to esencja jutrzejszego blendu wczoraj. Jest jak marka Apple”.materiał prasowy

„Fabryka Norpelin wydaje się być centrum najbardziej ekscytującego stylu życia w tej części Europy.To miejsce o magicznym potencjale kulturowym i społecznym.

„Miejsce, w którym wiruje duch niezwykłej historii polskiego przemysłu, w otoczeniu wyjątkowej, klasycznej, nowoczesnej architektury.

“Fabryka Norbelin to esencja jutrzejszej mieszanki wczorajszego dnia. Jest jak marka Apple.”

READ  Elon Musk wzywa do `` ostrożności '', ponieważ Dogecoin i inne kryptowaluty nadal rosną, zanim pojawi się SNL