Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wrexham jest winien Ryanowi Reynoldsowi, właścicielowi gwiazd, ponad 19 milionów dolarów

Posiadanie klubu piłkarskiego to dla Ryana Reynoldsa hit w portfelu.

Wrexham, walijski zespół kupiony przez Reynoldsa i innego hollywoodzkiego aktora Roba McIlhenneya w 2021 r., opublikował w czwartek (czasu lokalnego) swoje sprawozdania finansowe za ostatni rok finansowy i podał, że kwota należna celebrytom wzrosła do prawie 9 mln funtów (19,08 mln nowozelandzkich dolarów). .

To wzrost z 3,7 mln funtów (7,81 mln dolarów nowozelandzkich) w porównaniu z rokiem poprzednim, kończącym się w czerwcu 2022 r.

Chociaż klub podał, że jego obroty wzrosły z około 6 mln funtów (12,6 mln NZ) do 10,5 mln funtów (22,1 mln NZ), a perspektywy są pozytywne, jego straty wzrosły do ​​5,1 mln funtów (10,7 mln NZ) z 2,9 mln funtów (10,7 mln dolarów nowozelandzkich (6,1 mln dolarów).

Reynolds i McIlhenny kupili Wrexham, jedną z najstarszych drużyn piłkarskich na świecie, za 2,5 miliona dolarów (4,1 miliona dolarów nowozelandzkich), gdy klub znajdował się na piątej lidze angielskiej piłki nożnej.

Od tego czasu awansowali do English Football League i zabiegają o kolejne awanse, które wyniosą drużynę do trzeciej ligi League One.

Wrexham zajmuje trzecie miejsce w League Two i w piątek (czasu lokalnego) zmierzy się u siebie z liderem Mansfield. Trzy najlepsze drużyny na koniec sezonu automatycznie awansują, a cztery kolejne drużyny biorą udział w barażach o ostateczne miejsce w lidze. Wrexham ma trzy punkty przewagi nad czwartym w tabeli MK Dons i ma jeszcze jeden mecz do rozegrania.

Wrexham stwierdził, że straty klubu były „konieczne, aby klub mógł zmaksymalizować swój pełny potencjał w możliwie najkrótszym czasie”.

„Klub nie znajduje się pod bezpośrednią presją, aby spłacić te pożyczki kosztem postępów, które chcemy osiągnąć, a dalsze wsparcie finansowe zostanie zapewnione/zabezpieczone w celu wsparcia projektów inwestycyjnych, które klub obecnie planuje” – powiedział Wrexham.

READ  Aaron Smith żegna się ze słodko-gorzkimi góralami i Dunedin

Projekty te obejmują zwiększenie pojemności stadionu torowego. Wrexham regularnie odwiedza tłumy przekraczające 10 000 widzów, co stanowi ponad trzykrotność frekwencji przed przejęciem i imponującą liczbę jak na drużynę czwartej ligi.

Wrexham powiedział: „Straty finansowe poniesione przez klub od czasu przejęcia nie powinny się powtarzać, ponieważ dochody generowane obecnie przez klub wystarczą na pokrycie kosztów operacyjnych klubu w przyszłości”.

Wrexham przytoczył „nieustającą popularność „Witamy w Wrexham” – dynamicznego filmu dokumentalnego przedstawiającego postępy Reynoldsa i McIlhenny’ego jako piłkarzy – oraz większe zarobki w angielskiej lidze piłkarskiej jako powody przewidywania wzrostu obrotów. Kontynuuj rozwój.