Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Właściciel Poundland, Pepco, ignoruje notowania w Londynie z 4 miliardami funtów IPO w Polsce

Właściciel Poundland, Pepco, ignoruje notowania w Londynie z 4 miliardami funtów IPO w Polsce

Polskę wybierają zarząd i akcjonariusze ze względu na jej ogromną obecność w kraju. Pierwsze sklepy z marką Pepco otworzyły się w Polsce w 2004 roku i obecnie pod tą nazwą posiada ponad 1000 punktów handlowych. Zdjęcie: Dinendra Haria / SOPA Images / LightRocket via Getty Images

Właściciel Poundland, Pepco, ogłosił zamiar umieszczenia na liście w Warszawie, ignorując Londyn po miesiącach rozważań na temat platformy w mieście.

Pierwsza oferta publiczna (IPO), która prawdopodobnie nastąpi w najbliższych miesiącach, będzie wyceniana na około 4,5 mld euro (3,9 mld funtów, 5,4 mld dolarów), Sky News Wspomniałem o tym jako pierwszy.

Polskę wybierają zarząd i akcjonariusze ze względu na jej ogromną obecność w kraju. Pierwsze sklepy z marką Pepco otworzyły się w Polsce w 2004 roku i obecnie pod tą nazwą posiada ponad 1000 punktów handlowych.

Prowadzi handel w ponad 3000 sklepów na 15 rynkach europejskich i zatrudnia ponad 30 000 osób.

Pepco Group, kierowana przez Andy’ego Bonda, byłego dyrektora generalnego Asdy, początkowo planowała pierwszą ofertę publiczną w zeszłym roku i rozważała wprowadzenie jej do Londynu i Warszawy.

Steinhoff International Holdings (SNH.F), właściciel Pepco w Republice Południowej Afryki, powiedział na początku tego roku, że ponownie analizuje wejście na giełdę i spodziewa się, że gospodarki po pandemii zobaczą większy popyt na łańcuchy oparte na wartościach.

Według Sky przejęcie private equity jest nadal możliwe, ponieważ w ubiegłym roku duże zainteresowanie biznesem wyraziły firmy wykupujące, w tym Advent International.

Czytaj więcej: Frekwencja Hamersona wzrosła o 60% w miarę powrotu kupujących, ale obniża czynsze, starając się ożywić

Na początku roku Pound Land ogłosił, że tymczasowo zamknie dziesiątki swoich sklepów, powtarzając działania podjęte podczas pierwszego zamknięcia w marcu 2020 roku.

Sieć, której zezwolono na handel podczas trzeciego postoju w kraju, ponieważ jest głównym sprzedawcą detalicznym, wprowadziła sklepy w całej Wielkiej Brytanii w stan „hibernacji” z powodu niedoborów personelu.

READ  ARM marszczy brwi na notowania w Londynie, co jest ciosem dla brytyjskiej giełdy

Firma podała, że ​​około 800 sklepów pozostanie otwartych i umieści pracowników w dotkniętych sklepach na wakacjach „w odpowiednich przypadkach”, chroniąc te role w przyszłości.

Od tego czasu w lutym 29 sklepów wyszło ze stanu hibernacji, a 12 kwietnia ponownie otworzyło 43 sklepy w Anglii, Walii i Republice Irlandii.

Chociaż Poundland mógł pozostać otwarty przez całą pandemię koronawirusa, ponieważ sprzedaje żywność, leki i inne niezbędne towary, odnotował 80% spadek liczby klientów odwiedzających niektóre lokalizacje w centrach handlowych i głównych ulicach.

Austin Cook, dyrektor ds. Sprzedaży detalicznej w Poundland, powiedział wówczas: „Podczas blokady w marcu wyciągnęliśmy cenną lekcję na temat tego, jak zmieniły się wzorce zakupów, gdy ludzie trzymali się zaleceń rządu, aby pozostać w domu.

„Wprowadzenie w stan hibernacji niewielkiej liczby sklepów pomaga chronić je na dłuższą metę i skupia naszą uwagę na większości sklepów, które pozostają otwarte, aby obsługiwać swoje okolice.

„Mamy nadzieję, że to zamknięcie będzie krótkie i będziemy mogli jak najszybciej ponownie otworzyć nasze hibernujące sklepy. Jesteśmy wdzięczni za dostępne nam ważne plany wsparcia, które pomagają chronić miejsca pracy”.

OBEJRZYJ: Jakie wsparcie rządu Wielkiej Brytanii dla COVID-19 jest dostępne?