Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wietnam wchodzi do ćwierćfinału Międzynarodowych Mistrzostw Szachowych

Wietnam wchodzi do ćwierćfinału Międzynarodowych Mistrzostw Szachowych

Przez Xuan Binh 27 kwietnia 2021 r. | 10:35 GMT +7

Le Quang Liem awansował do ćwierćfinału New in Chess Classic. Zdjęcie dzięki uprzejmości Continental Chess Association.

Le Quang Liem zajął siódme miejsce w fazie grupowej New in Chess Classic, aby wejść do ćwierćfinału.

Trzeciego dnia turnieju, we wtorek, gdy faza grupowa dobiegała końca, wielki trener Wietnamu potrzebował co najmniej 2,5 punktu, aby zakwalifikować się do ćwierćfinału i zrobił to należycie.

Zremisował z kubańskim General Motors Linear Dominguezem, wykorzystał błąd w końcówce meczu indyjskiego trenera Vidita Gujratiego, aby go pokonać, i zremisował z azerbejdżańskim General Motors Taimurem Rajbovem i norweskim generałem Aryanem Tarim.

W ostatnim meczu przegrał z armeńskim Levonem Aronianem.

A wcześniej przegrał z mistrzem świata i norweskim General Motors Magnusem Carlsenem i polskim General Motors Janem Krzysztofem Dudą.

Carlsen prowadził w fazie grupowej z 10,5 punktami, a za nim Amerykanin Hikaru Nakamura o jeden punkt. Zajmując siódme miejsce z 8,5 punktami, uniknął Lima Carlsena w ćwierćfinale i zamiast tego zagrał z Nakamurą. Nakamura zajmuje czwarte miejsce na świecie pod względem szybkich szachów i pierwsze w kategorii blitzkess.

Jeśli pokona Nakamurę, zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku między irańskim dyrektorem generalnym Alim Rezą Firuzją a azerbejdżańskim generałem Szachryarem Mamidyarowem.

Dwudniowe ćwierćfinały obejmują cztery szybkie mecze szachowe każdego dnia z przerwami na remis, które mają zostać przerwane przez dwie gry blitzkrieg, a jeśli nadal jest remis, Armageddon z białymi ma więcej czasu na zegarze. Jeśli wynik jest nadal remisowy, wygrywają czarne.

Ćwierćfinały zostaną rozegrane w dniach 27-28 kwietnia.

Nowość w Chess Classic jest częścią Champion Chess Tour, 10-miesięcznej serii 10 turniejów online z udziałem najlepszych graczy na świecie z nagrodami pieniężnymi w wysokości 1,5 miliona dolarów.

Oferuje nagrodę pieniężną w wysokości 100 000 $.

READ  World Netball zbada „poważną sprawę” z serii Silver Fire przeciwko Jamajce

Mecze rozgrywane są na chess24.com i transmitowane na żywo w serwisie Twitch.