Wiadomości piłkarskie: Sabinen strzelił pierwszego gola dla polskiego klubu Piast Gliwice |  Aktualności

Wiadomości piłkarskie: Sabinen strzelił pierwszego gola dla polskiego klubu Piast Gliwice | Aktualności

Dopiero w 16. minucie 18. meczu w koszulce Piasta Gliwice Raono Sabinen ostatecznie przełamał renomę polskiego klubu. Estoński napastnik, który w styczniu pozyskał Piasta, znalazł się w polu karnym w samą porę, by zamienić dośrodkowanie z prawej strony Tomasza Mukoa.

Sabinen, który przyjechał do Polski z oszałamiającą liczbą 118 bramek w 194 meczach dla estońskiego klubu Flora Tallinn, został zastąpiony minutę później po wyrównaniu bramek dla gospodarzy przez brazylijskiego napastnika Jeana Carlosa.

Piast Glivice utrzymał 15. miejsce w 18-drużynowej Ekstraklasie z 12 punktami w 13 meczach. Bojon Szczecin zajmuje czwarte miejsce w tabeli z 22 punktami.

Kolejnym dla Payasta jest wyjazdowy mecz Pucharu Polski z Milekiem Stalem 18 października, w którym Sabinen zmierzy się z innym reprezentantem Estonii Bogdanem Vaschukiem.

W rumuńskiej pierwszej lidze (Liga I) obrońca reprezentacji Estonii Jonas Tam grał 90 minut dla FCSB, pokonując u siebie Arad UTA 2:1. FCSB prowadziło od 16. minuty do ciosu Dariusa Olaru. Andrea Companio podwoił prowadzenie gospodarzy z rzutem karnym na dwie minuty przed regulaminowym czasem, po czym Claudio Kesero zdołał wyrównać na korzyść Arada w doliczonym czasie gry.

Trzy punkty oznaczają, że drużyna Tama wspięła się na siódme miejsce w lidze hiszpańskiej, dwa punkty za Cepsi na szóstym miejscu, ale z przełożeniem meczu.

FCSB jest również w nadchodzących meczach pucharowych, ponieważ w środę ponownie zmierzy się z Aradem w Cupa României, tym razem poza domem.

FC Zurych, Estończyk Karol Metz zremisował 0:0 w lidze szwajcarskiej z Young Boys. Pomimo zdobycia tytułu w zeszłym sezonie, klub z Zurychu jest zakorzeniony w skokach, zdobywając zaledwie pięć punktów w swoich pierwszych 11 meczach. Wynik oznacza, że ​​nadal są cztery punkty za Winterthur na dziewiątym miejscu.

W Eredivisie był to dzień pełen fortun dla estońskiego pomocnika Rocco Roberta Sheena, który grał całą drugą połowę dla Utrechtu przeciwko PSV Eindhoven, ale jego zespół przegrał 6:1.

READ  Białoruski Sprinter czuje się bezpiecznie, patrzy w przyszłość w Polsce | Gra Buffalo

Shane, który przed niedzielnym meczem grał w sumie 35 minut w całym sezonie, teraz ponad dwukrotnie zwiększył swój czas gry dla holenderskiej drużyny. Niestety niewiele mógł zrobić, aby odwrócić losy swojego klubu, ponieważ PSV Eindhoven powiększyło swoją przewagę 3-1 w pierwszej połowie o trzy kolejne bramki po przerwie. Utrecht jest teraz na dziewiątym miejscu w tabeli Eredivisie, a następnie w meczu wyjazdowym Pucharu KNVB przeciwko Sportlust’46.

Więcej o występach estońskich piłkarzy grających za granicą (w języku estońskim) można znaleźć na Soccernet.ee tutaj.

Śledź wiadomości ERR na Facebook A Świergot I nie przegap aktualizacji!