Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Revetas realizuje projekty dla sektora wynajmu prywatnego w Polsce | Aktualności

Revetas Capital wchodzi do polskiego sektora prywatnego najmu (PRS), przekształcając swój portfel z największych banków ziemi w trzech polskich miastach na mieszkaniowy.

„Decyzja została podjęta w odpowiedzi na trendy rynkowe po COVID i zwiększony popyt organiczny w tym sektorze” – powiedział paneuropejski menedżer ds. inwestycji w nieruchomości.

Oczekuje się, że w portfelu biur banku ziemi znajdzie się do 2000 łóżek. Zalążek obejmuje 4 projekty, które Revetas już posiada poprzez zarządzane fundusze w Warszawie, Krakowie i Katowicach.

Pierwszy projekt to B4B Łąki w Krakowie, obejmujący 435 mieszkań. Kolejne projekty są obecnie w trakcie preautoryzacji i prac projektowych.

Eric Assimakopoulos, współzałożyciel Revetas Capital, powiedział: „Nasze obiektywne podejście koncentruje się obecnie na usługach logistycznych i przemysłowych, dla których uruchomiliśmy kilka kluczowych projektów, a także prywatny sektor leasingu i hotelarstwa w całej Europie, w oparciu o silne czynniki popytu.

„Na przykład w Polsce szacowany niedobór 1,5 mln mieszkań oznacza silny popyt organiczny, wspierany przez ponad 38 mln mieszkańców, rosnący wskaźnik urbanizacji 60% wobec średnio 72% w pozostałej części Unii Europejskiej, jeden z najwyższych wskaźniki przepełnienia.W całej Europie rośnie popyt na wynajem w porównaniu z zakupami.Czynniki te definiują wysoce elastyczne ukierunkowanie inwestycji, z głębokim zrozumieniem lokalnych rynków przez nasz zespół 110 profesjonalistów „w terenie”.

Assimakopoulos powiedział, że polski rynek PRS oferuje inwestorom atrakcyjne zwroty z wynajmu na poziomie około 5% w porównaniu do 1,3%-3,3% w głównych miastach Europy Zachodniej.

Aby przeczytać najnowszą wersję najnowszego Kliknij tutaj, aby zobaczyć prawdziwe aktywa IPE.

READ  Polska: inflacja CPI bez zmian w lipcu