Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

WHO twierdzi, że mandaty na szczepionki powinny być „ostatnią deską ratunku” wśród sagi Novaka Djokovica

Sporty

Novak Djokovic złożył publiczne oświadczenie, w którym przyznał, że był świadomy swojej infekcji COVID-19, kiedy pojawił się publicznie. Wideo / Sky News

Światowa Organizacja Zdrowia stwierdziła, że ​​mandaty na szczepionki powinny być „ostatnią deską ratunku”, ponieważ konsekwencje sagi Novaka Djokovica trwają.

Komentarze pojawiają się po tym, jak Djokovic próbował wjechać do Australii, aby grać w tenisa bez dowodów, że został zaszczepiony przeciwko Covidowi.

Wszystkie oczy zwrócone są teraz na australijskiego ministra imigracyjnego Alexa Hawka, aby sprawdzić, czy pozwoli on tenisistowi numer jeden na pozostanie w kraju podczas Australian Open.

Ale dyrektor wykonawczy WHO ds. Programu Zagrożeń Zdrowotnych, dr Mike Ryan, ostrzegł przed twardymi stanowiskami, takimi jak australijskie w sprawie nakazów szczepień.

„Postrzegamy stany jako ostateczność… w obliczu poważnej epidemii” – powiedział Nine Newspapers.

„Więc tak, istnieją okoliczności, w których WHO popiera mandaty na szczepionki, ale ponownie z zastrzeżeniem podstawowej zasady, że najlepszym sposobem na szczepienie ludzi jest ich informowanie, edukowanie, prowadzenie z nimi dialogu i zajmowanie się prawdziwymi ludźmi tyczyć.

„Zawsze prosimy, aby te mandaty były jasne, aby były jednoznaczne, aby były ograniczone w czasie, a jednocześnie … rządy nadal wyjaśniają, dlaczego robią rzeczy i starają się raczej przekonać ludzi o korzyściach płynących ze szczepionki. niż powrót do stanów jako jedno podejście”.

Australia wprowadziła przepisy wymagające szczepienia osób, które chcą uczestniczyć w ważnych wydarzeniach, restauracjach i innych obiektach. Są również wymagane w niektórych zawodach, takich jak zdrowie i medycyna.

Catherine O’Brien, dyrektor WHO Immunizations and Biologicals, powiedziała, że ​​ludziom nie należy odmawiać wjazdu do krajów ze względu na ich status szczepień.

Dodała, że ​​dzieje się tak dlatego, że nie każdy ma taki sam dostęp do szczepionek.

READ  Covid-19: liczba zgonów w Nowej Zelandii może wkrótce osiągnąć 20 dziennie, ostrzega epidemiolog

„Swobodny i pełny dostęp do bezpiecznych i skutecznych szczepionek jest absolutnym warunkiem wstępnym przed wydaniem mandatu i jest to podstawowa zasada” – powiedziała Nine Newspapers.

„Jest to również fundamentalny powód, dla którego Światowa Organizacja Zdrowia nie ma żadnego zalecenia dotyczącego jakiegokolwiek wymogu przekraczania granic międzynarodowych, chociaż stan szczepień danej osoby można rozpatrywać w odniesieniu do innych warunków, które mogą zostać nałożone na ludzi podczas ich przebieg podróży.”