Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Weteranka White Ferns Amy Satterthwaite odeszła z międzynarodowego krykieta

Zastępca kapitana White Ferns, Amy Satterthwaite, wycofała się z międzynarodowego krykieta po 15-letniej karierze – po tym, jak została usunięta z rocznej listy kontraktów.

Najbardziej zaangażowana w Nowej Zelandii zawodniczka ODI podjęła decyzję po otrzymaniu powiadomienia, że ​​nie otrzyma rocznego kontraktu na grę w krykieta w Nowej Zelandii na sezon 2022-23.

35-letnia Satterthwaite będzie nadal grała w krajowym krykiecie dla Canterbury Magicians i ma w sierpniu kontrakt z Manchesterem Originals na 100 kobiet. Roczna lista kontraktów White Ferns zostanie ogłoszona w piątek.

Pełnoetatowa kapitan White Ferns w 2018 i 2019 roku zadebiutowała na arenie międzynarodowej w 2007 roku, a następnie zagrała 111 T20I i 145 ODI – ten ostatni jest rekordem Nowej Zelandii.

Czytaj więcej:
* Białe Paprocie goszczą Australię i Anglię w Rozszerzonych Mistrzostwach Kobiet ICC
* „Łatwy wybór”: gwiazda White Ferns, Sophie Devine, przedłuża swój pobyt w BBL Women’s Champion Perth Scorchers
* Biała Paproć Katie Martin chce oddać się po zeszłorocznym wstrząsie mózgu

Spark Sport

Biała Paproć Amy Satterthwaite zdmuchuje wielką tonę T20 dla Canterbury.

Satterthwaite zastanawiał się nad wyjątkową karierą w międzynarodowej grze.

„Jestem głęboko zasmucona, że ​​ogłaszam moją rezygnację z międzynarodowego krykieta” – powiedziała.

Amy Satterthwaite z Nowej Zelandii świętuje rozegranie pół wieku przeciwko Indiom na Mistrzostwach Świata w Krykiecie Kobiet w 2022 roku.

Andy Jackson / Getty Images

Amy Satterthwaite z Nowej Zelandii świętuje rozegranie pół wieku przeciwko Indiom na Mistrzostwach Świata w Krykiecie Kobiet w 2022 roku.

„To były ciężkie dni po tym, jak dowiedziałem się o decyzji NZC, by pójść w nowym kierunku i podpisać kontrakty z kilkoma młodszymi krykieciarzami.

„Jestem rozczarowany, że nie dostałem kontraktu i myślę, że wciąż mam więcej do zaoferowania, ale szanuję decyzję NZC i życzę wszystkiego najlepszego moim Białym Paprociom, gdy rozpoczynają ekscytującą zimę krykieta, w tym Commonwealth Gry.

„Będę ich wspierał przez cały czas”.

Jest drugim weteranem Białej Paproci, który przeszedł na emeryturę w ciągu ostatnich ośmiu dni, a Katey Martin spędza czas na swojej długiej międzynarodowej karierze..

Satterthwaite powiedziała, że ​​uwielbia każdą minutę reprezentowania swojego kraju, opisując to jako niesamowitą podróż, z której zrodziły się wyjątkowe wspomnienia i przyjaźnie na całe życie.

Zdjęcie Amy Satterthwaite, dużej białej paproci, z jej koleżanką z drużyny, żoną Leah Tahoe i małą Grace.

Krykiet w Nowej Zelandii

Zdjęcie Amy Satterthwaite, dużej białej paproci, z jej koleżanką z drużyny, żoną Leah Tahoe i małą Grace.

„Przede wszystkim chciałbym podziękować mojej rodzinie: Mamie, Tato, [wife] tak [Tahuhu] I [daughter] Łaska za ich bezwarunkowe wsparcie przez cały czas. Bez nich nie byłoby to po prostu możliwe.

„Wszystkim moim byłym i obecnym kolegom z drużyny, trenerom i personelowi pomocniczemu doceniam wszystko, co zrobiliście, aby pomóc mi jako krykieciście i sprawić, by mój czas z White Ferns był wyjątkowy.

„Jestem bardzo dumny z mojej podróży z Białymi Paprociami, zwłaszcza spędzania czasu z dala od narodzin naszej córki Grace, przed powrotem do gry w międzynarodowe krykieta.

„Nie wiedziałam, czy kiedykolwiek wrócę na najwyższy poziom i mam nadzieję, że moja historia zainspiruje inne mamy i przyszłe mamy, że można realizować swoje marzenia zawodowe i założyć rodzinę”.

Amy Satterthwaite i Susie Bates świętują indyjską Smriti Mandanę podczas Mistrzostw Świata w Krykiecie Kobiet w 2022 roku.

Andrzej Koringa/Photosport

Amy Satterthwaite i Susie Bates świętują indyjską Smriti Mandanę podczas Mistrzostw Świata w Krykiecie Kobiet w 2022 roku.

Satterthwaite nie mogła się teraz doczekać spędzania więcej czasu z Grace i jej rodziną, trzymając rękę w krykiecie i przywracając grę, o której powiedziała, że ​​„dała jej tak wiele”.

„Chciałbym podziękować wszystkim w NZC i NZCPA za ich wskazówki i wsparcie na przestrzeni lat. Widząc, jak kobieca gra ewoluowała przez całą moją karierę, jestem niesamowicie dumna.

„To ekscytujące myśleć o tym, w jakim kierunku będziesz się rozwijać w nadchodzących latach”.

W karierze pełnej wybitnych osiągnięć być może największym był Satterthwaite Rekord świata równa się czterem kolejnym stuleciom ODI w latach 2016-2017, co tylko Sri Lanki mogą dorównać, pokonując wielkiego Kumara Sangakkarę.

Amy Satterthwaite rywalizuje z Bangladeszem w Pucharze Świata Kobiet w Krykiecie w 2022 roku.

Joe Allison / Getty Images

Amy Satterthwaite rywalizuje z Bangladeszem w Pucharze Świata Kobiet w Krykiecie w 2022 roku.

Drugi najwyższy strzelec w nowozelandzkim krykiecie kobiet i siódmy najwyższy w historii, zdobył siedem wieków i 27 pół wieku, zdobywając 4639 punktów przy 38,33 – jednocześnie zdobywając 50 bramek ODI w cieniu poniżej 30.

W krykiecie T20I, jej wyścigi w 1784 roku są trzecimi w historii Nowej Zelandii, podczas gdy wciąż ma najlepsze wyniki w kręgle w White Fern: 6-17 przeciwko Anglii.

Dyrektor generalny NZC High Performance, Bryan Stronach, powiedział, że Satterthwaite wniósł znaczący wkład w środowisko White Ferns jako gracz i lider.

„Amy zostanie zapamiętana jako jedna z naszych najlepszych krykiecistów; jej rekord jest znakomity i może czuć się naprawdę dumna z tego, co osiągnęła – nie tylko dla siebie i zespołu, ale także dla wszystkich graczy, których zainspirowała i wzmocniła.

Amy Satterthwaite będzie nadal grać w Canterbury po wykluczeniu z listy rocznych kontraktów NZ Cricket.

Martin Hunter/Photosport

Amy Satterthwaite będzie nadal grać w Canterbury po wykluczeniu z listy rocznych kontraktów NZ Cricket.

„Zasadniczo patrzymy w przyszłość i chcemy dać niektórym młodym krykieciarzom szansę na rozwój swoich umiejętności w otoczeniu naszych wysokowydajnych systemów.

„Wzięliśmy również pod uwagę program gry błyskawicznej i następujące wydarzenia na szczycie – z których oba mają duży wpływ na krykieta T20I”.

Trener Pucharu Świata White Ferns, Bob Carter, powiedział, że Satterthwaite może być bardzo dumna z tego, co osiągnęła w swojej 15-letniej karierze.

„Amy przez długi czas konsekwentnie występowała w White Ferns” – powiedział Carter.

Jej statystyki mówią same za siebie: drugi najwyższy strzelec w krykiecie ODI, trzeci najwięcej w T20I i rekord z rzędu wymagałby czegoś specjalnego, aby zaćmić.

„Na poziomie osobistym pragnę jej podziękować za umożliwienie nam dzielenia się jej doświadczeniami związanymi z macierzyństwem.

Grace dodała specjalny wymiar do środowiska Białych Paproci i byłaby dumna, słysząc o osiągnięciach swojej matki w nadchodzących latach.

„Zaangażowanie, przywództwo i wiedza, które Amy wnosi do zespołu, są niezrównane i wiem, że bez względu na to, w co zwróci swoją rękę, bez wątpienia będzie się wyróżniać”.

READ  Mecze Wellington Phoenix zostały przełożone po tym, jak stadion Parramatta uznano za nie do rozegrania