Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Westinghouse i PEJ uruchamiają program jądrowy w Polsce

Posiada go amerykańska firma energetyczna Westinghouse Electric Podpisałem umowę o pracę Z polską państwową spółką Polskie Elektrownie Jądrowe (PEJ) w celu opracowania programu energetyki jądrowej w Polsce.

Umowa ma na celu pomóc Polsce w staraniach o rozmieszczenie wielu reaktorów AP1000.

Zgodnie z uzgodnionymi warunkami Westinghouse będzie odpowiedzialny za inżynierię front-end, wczesne prace związane z zamówieniami i rozwój programu.

W ramach tego projektu firma podpisała już umowy z 35 firmami w Polsce i 75 firmami z regionu.

Planuje również utworzenie centrum inżynieryjnego w Polsce i dokonanie innych inwestycji w regionie, aby pomóc w szkoleniu i rozwijaniu krajowych talentów, siły roboczej i bazy dostawców energii jądrowej.

Patrick Fragman, prezes i dyrektor generalny Westinghouse, powiedział: „Dzisiejszy znaczący postęp umożliwia PEJ i Polsce postęp we wdrażaniu najbardziej zaawansowanej dostępnej technologii jądrowej w celu dostarczania niedrogiej i czystej energii elektrycznej, przy jednoczesnym zwiększeniu bezpieczeństwa energetycznego Polski.

„Wszyscy razem ciężko pracujemy, aby osiągnąć kolejne ważne porozumienie dla narodu polskiego”.

Umowy zostały podpisane w obecności ambasadora USA w Polsce Marka Brzezińskiego.

Brzeziński powiedział: „Nasza współpraca w dziedzinie energii jądrowej jest istotną częścią strategicznych relacji między Stanami Zjednoczonymi a Polską.

„Dobrze się składa, że ​​nasze wspólne przedsięwzięcie rozwija się podczas drugiej historycznej wizyty prezydenta Bidena w Warszawie w ciągu niecałego roku.

To ważny kamień milowy w naszym partnerstwie w dziedzinie bezpieczeństwa energetycznego.

„Chociaż wciąż mamy przed sobą dużo ciężkiej pracy, wiem, że podwajając nasze zobowiązania i współpracując, spełnimy naszą obietnicę czystej, bezpiecznej i bezpiecznej energii jądrowej”.

W październiku ubiegłego roku Westinghouse Electric otrzymał kontrakt na budowę pierwszej polskiej elektrowni jądrowej, której celem jest odejście od węgla i ograniczenie emisji dwutlenku węgla w kraju.

Kontrakt pojawił się po tym, jak Polska szukała partnerów do rozbudowy mocy jądrowych o mocy od 6 do 9 gigawatów.