Wellington oszałamia Phoenix Perth Glory z 10 graczami ostatnim kopnięciem w meczu

Pomocnik Phoenix, Nicholas Bennington, świętuje po zdobyciu gola w końcówce meczu chwały.

Brendon Thorne / Getty Images

Wellington Phoenix pokonał nieobecność trenera Ufuka Talaya i poważną kontuzję pomocnika Claytona Lewisa, by ogłuszyć 10-osobowego Pertha Glory’ego ostatnim rzutem w meczu.

Nicholas Pennington strzelił swojego pierwszego gola dla Phoenix w siódmej minucie doliczonego czasu gry, zapewniając w sobotę dramatyczne zwycięstwo 2:1 nad samym dołem tabeli chwały na Lychardt Oval Stadium w Sydney.

To niewiarygodne – powiedział Bennington promieniejąc w wywiadzie radiowym po meczu. „To jest jak to, o czym marzysz. Czekałem na to od dawna, więc jestem naprawdę szczęśliwy”.

Sky Sports

Wellington Phoenix zaszokował Perth Glory 10 graczami, którzy odnieśli późną wygraną.

„Miałem tylko nadzieję, że to nadejdzie, ponieważ miałem tak dużo miejsca. Upadłem, a potem wszystko stało się instynktem”.

Asystent trenera Giancarlo Italiano przejął mecz po tym, jak Talay pozytywnie wyszedł na Covid-19 w nocy przed meczem, co oznacza, że ​​spędził 46. urodziny w izolacji i oglądał mecz w telewizji.

Lewis, jeden z czterech powracających zawodników All Whites, naprawdę niepokoił się po tym, jak doznał poważnej kontuzji kostki w połowie drugiej połowy i musiał zostać zdjęty z boiska.

Lewis wydawał się ugiąć lewą kostkę pod ciężarem Adama Zimarino, który wślizgnął się do środka, by rzucić wyzwanie piłce.

Clayton Lewis krzywi się z bólu po kontuzji kostki.

Byłby to ogromny cios dla Team Phoenix, gdyby kontuzja była tak poważna, jak się wydaje, bez kapitana Alexa Rovere, innego kluczowego pomocnika, do końca sezonu I Dywizji Mężczyzn.

READ  Dlaczego Sir Steve Hansen oglądał mecz All Blacks przeciwko Szkocji bez dźwięku?

Ben Wayne otworzył wynik dla Phoenixa, trafiając strzałem Liama ​​Reddy’ego w 37. minucie.

Glory odpowiedział w czwartej minucie pierwszej połowy, a nieoznaczony Nick Fitzgerald objął prowadzenie z bliska z rzutu karnego po tym, jak Phoenix był zbyt wolny, by odpowiedzieć.

Chwała została zredukowana do 10 mężczyzn, gdy Osama Malik otrzymał czerwoną kartkę za deptanie po pięcie Wayne’a, podczas gdy wyraźnie dryblował w 52. minucie.

Reddy fantastycznie obronił strzał Sama Suttona, który skierował się w prawy górny róg na 10 minut przed końcem meczu.

Ale właśnie wtedy, gdy wydawało się, że trzy punkty przegrają niedoliczony Phoenix, pomimo ich liczebnej przewagi, Bennington oddał piłkę z rzutu rożnego i przypieczętował niezapomniane zwycięstwo.

wielka chwila

To nastąpiło tuż pod koniec, kiedy piłka wylądowała na Bennington z rzutu rożnego, a on podkręcił ją do siatki, odnosząc dramatyczne zwycięstwo.

Gdzie wygrała gra?

Po remisie krótko po pierwszej połowie, czerwona kartka Malika za faul na Waine’a pozwoliła Phoenixowi odzyskać prowadzenie.

gracz dnia

18-letni Finn Surman dał pewny występ w plecy dopiero podczas drugiego startu. Zagrał podanie do Waine’a, co spowodowało wyrzucenie Malika z boiska.

Wielkie zdjęcie

Sobotnie zwycięstwo Phoenixa wyrównało poziom punktów z szóstym w tabeli Sydney FC, a oni wciąż mają do rozegrania trzy mecze. Ale kontuzja Lewisa byłaby poważnym problemem, biorąc pod uwagę, że Rover jest już poza sezonem z rozdarciem ACL, a Josh Luz, potencjalny rezerwowy, również ma kontuzję kostki.