Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Weekend Festiwalu Grand Rapids w Polsce – Więcej niż Pyrrogies

Może tak mówisz lub też o tym myślisz? letnie festiwale. Kalamazoo jest najbardziej znane z tego (Greekfest, Taste of Kalamazoo, Ribfest, Island Fest, Blues Fest), ale teraz, najpierw z ekonomią, potem narzekającymi sąsiadami, a teraz Covid, wielkie śródmiejskie festiwale są tylko wspomnieniem, ale jest wielki festiwal w Grand Rapids na koniec W tym tygodniu, jako dodatkowy bonus, serwuje wspaniałe jedzenie.

Polski Festiwal Wielkich Bystrzy Stowarzyszenie na Rzecz Dziedzictwa Polskiego Jest weekend, piątek, sobota i niedziela w Calder Plaza w centrum Grand Rapids. (Jeśli widziałeś coś o Rosa Parks Circle, ta strona jest w budowie, więc tegoroczny festiwal odbywa się w Calder Plaza.

Będzie dużo jedzenia i picia. Jeśli znasz w szczególności kuchnię wschodnioeuropejską, spodoba ci się Te przedmioty pochodzą ze straganów z jedzeniem i sprzedawców: Oczywiście nie zabraknie kiełbasy, pyrogis, gulabakis (polskie gołąbki, wymawiane „go-wump-key)” i kapusty (kapusta lub kapusta). Potem są pikle na patyku i inne rzeczy, a ponieważ temperatury zbliżają się do połowy lat 80., zgodnie z europejskim stylem, będzie też włoski lód, a jeśli chcesz więcej deserów, możesz zjeść pączki w piątkowe popołudnie.

Niektórzy sprzedawcy będą mieli również opcje wegańskie, takie jak pierogi z kapustą i sałatką z ogórka oraz kabostę z chlebem żytnim. A jeśli znasz swoją polską kiełbasę, niektóre z tych kiełbasek będą pochodzić od Sobies.

Jeśli chodzi o rozrywkę, jest dużo polki, która przyciąga małe dzieci wraz z rodzicami i dziadkami. W niedzielę organizatorzy zapowiadają konkurs „Boscia”. Busia to po polsku babcia, więc przyprowadź wielu przyjaciół i krewnych, aby kibicować „Bossi”.

Wydaje się to być związane z Busias, imionami dzieci dla ich dziadków.

Czytaj dalej: Oto najpopularniejsze imiona dla dzieci w każdym stanie

Na podstawie danych z marca 2019 r. z Administracja opieki społecznejI stos Sporządził listę najpopularniejszych imion w każdym z 50 stanów i Waszyngtonie, zgodnie z rankingami SSA 2018. Wymieniono pięć najlepszych imion dla chłopców i pięć najlepszych imion dziewczynek dla każdego stanu, wraz z liczbą dzieci urodzony w 2018 roku pod tym imieniem. Historycznie popularne nazwiska, takie jak Michael, znajdują się w pierwszej piątce tylko w trzech stanach, podczas gdy mniej popularne nazwisko Harper znajduje się w pierwszej piątce w 22 stanach.

Ciekawią Cię nazwy pospolite w Twoim kraju? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czy Twoje imię znajduje się w pierwszej piątce — lub znaleźć inspirację do nazwania swojego dziecka.

READ  Philip Schofield, lat 60, wraca do szpitala po „pionierskiej i kosztownej” operacji | Wiadomości o gwiazdach | Showbiznes i telewizja

Oszałamiający dom Battle Creek na sprzedaż oferuje prywatne jezioro, teatr i spa

Daleko od skromnych, ta posiadłość z 5 sypialniami i 9 łazienkami znajduje się na 323 akrach prywatnej i nieskazitelnej ziemi. Ma prywatne jezioro, podziemny bunkier, prywatny teatr, spa i dwa duże zbiorniki

(Dwór Battle Creek)