Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Według pisarzy podróżniczych najlepsze sposoby walki z jet lagiem

Według pisarzy podróżniczych najlepsze sposoby walki z jet lagiem

Podróżni próbują znaleźć sposoby na walkę z jet lagiem tak długo, jak możliwe jest latanie między strefami czasowymi.

Linie lotnicze oferują specjalne oświetlenie kabiny i produkty, które zachęcają do lepszego snu na pokładzie, takie jak Skynest Air New Zealand, podczas gdy firmy produkujące napoje próbowały stworzyć napoje zaprojektowane w celu zmniejszenia tego okropnego uczucia senności po wylądowaniu na drugim końcu świata.

Nieżyjąca już królowa Elżbieta II przysięgała na cukier słodowy, który pomógł jej dotrzeć na miejsce wypoczęty, podczas gdy inni sugerują spożywanie węglowodanów, aby wspomóc zegar biologiczny.

Nasz zespół często podróżujących rzeczy podróżne Mają kilka sztuczek, których nauczyli się po drodze. Chociaż nie ma uniwersalnego podejścia, oto niektóre z ich sprawdzonych metod.

Torturuj się, nie śpiąc

Jedynym sposobem radzenia sobie z jet lagiem są tortury.

Jeśli jestem w trakcie lotu międzykontynentalnego, pozostanę na nogach przez cały lot, a potem na drugim końcu aż do mojej zwykłej pory spania, bez względu na to, jak bardzo jestem wyczerpany. Nie śpij wcześniej! A potem zwykle przesypiam całą noc i mogę dostać się do nowej strefy czasowej.

Bardzo długie loty są trudne — zwykle staram się przespać kilka godzin dzięki tabletce nasennej, aby dopasować się do strefy czasowej, w której się znajduję. Potem budziłem się i nie spałem do zwykłej pory spania w mojej nowej strefie czasowej. Wszystko sprowadza się do synchronizacji z nową strefą czasową — bez względu na to, ile godzin musisz spać pierwszego dnia. To krótkotrwały ból dla długoterminowego zysku. – Ash Stewart, niezależny pisarz podróżniczy

Nie ma jednego uniwersalnego podejścia do radzenia sobie z jet lagiem, ale niektóre podejścia są bardziej skuteczne niż inne.

123RF

Nie ma jednego uniwersalnego podejścia do radzenia sobie z jet lagiem, ale niektóre podejścia są bardziej skuteczne niż inne.

Nawadniaj się dobrze przed, w trakcie i po locie

Dobre nawodnienie pomoże Ci poczuć się odświeżonym po wylądowaniu w miejscu docelowym – ale pamiętaj, aby nadążyć za spożyciem wody również po przyjeździe, abyś mógł przetrwać ten pierwszy dzień. Wiadomo, że odwodnienie nasila skutki jet lag.

READ  Czat wsteczny: legenda amerykańskiej piłki nożnej, Christine Lilly, uderza zimnym Dunedin ciepłymi słowami do Football Ferns przed Mistrzostwami Świata FIFA Kobiet

Trudno mi utrzymać nawodnienie podczas długich lotów, zwłaszcza jeśli liczysz na to, że zwrócisz na siebie uwagę przechodzącej stewardesy, ale nie bój się poprosić o więcej wody. Powietrze w kabinie wysycha, dlatego skóra i oczy mogą być suche na wysokości 30 000 stóp. Rezygnacja z kawy i alkoholu jest również korzystna, ponieważ jedno i drugie zwiększa pragnienie; Bez kawy moje ciało jest bardziej zmęczone, co może pomóc mi łatwiej zasnąć — w końcu nie mam gdzie się podziać, dopóki nie spadnie. Kawa w dniu przyjazdu jest zawsze koniecznością. — Juliette Sievertsen, pełniąca obowiązki dyrektora Travel News

Oderwij się od ziemi

Jestem w tej samej drużynie co Ash i myślę, że powinieneś nie spać tak długo, jak to możliwe, aby uniknąć jakichkolwiek objawów jet lag. Siedzenie lub leżenie to najgorsza rzecz, jaką możesz zrobić, jeśli dotrzesz do celu, gdy jeszcze świeci słońce, więc staram się być aktywny.

Wkrótce po oddaniu dobytku zazwyczaj szybko wychodzę z kwatery i zwiedzam okolicę. Nie tylko pomaga rozprostować nogi po długiej jeździe, ale także daje poczucie celu. Stephen Hurd, koordynator podróży

Tak właśnie zalecił lekarz

Kiedy chcesz jak najlepiej wykorzystać każdą chwilę na wakacjach, nie ma nic gorszego niż w pełni rozbudzony (i zwykle głodny) o 3 nad ranem i gotowy do spania przed kolacją. Tak więc, jeśli lecę do miejsca, w którym jest duża różnica czasu, umówię się na wizytę u lekarza z kilkutygodniowym wyprzedzeniem i zamówię tabletki nasenne.

Nigdy nie zabieram ich do samolotu – nie jest to zalecane – ale przez kilka pierwszych nocy biorę je przed snem, aby mieć pewność, że prześpię całą noc i dostosuję swoje ciało do harmonogramu do miejsca docelowego. Siobhan Downs, starsza korespondentka ds. podróży

Nawodnienie jest kluczem do zachowania czujności i walki z jet lagiem.

123RF

Nawodnienie jest kluczem do zachowania czujności i walki z jet lagiem.

Skrzywić się i wytrzymać – potem zresetować mój zegar biologiczny

Jako chroniczna bezsenność zrezygnowałem z możliwości spania podczas lotu, bez względu na to, jak bardzo jestem zmęczony. Wypróbowałem zatyczki do uszu, maski na oczy, naturalne środki nasenne, ścieżki dźwiękowe do medytacji podczas snu i tyle kieliszków do wina, że ​​powieki mi opadały. Nic nie działało, z wyjątkiem pigułek na receptę, po których kiedyś uderzyłem brodą w klatkę piersiową i przestraszyłem się.

READ  Covid-19: 3387 nowych przypadków pozaszpitalnych, 536 hospitalizacji

Stres związany z brakiem snu pobudza mózg do produkcji większej ilości hormonów stresu, więc pogodziłem się z faktem, że dla mnie długie loty zawsze będą ćwiczeniem wytrzymałości. Często jestem zbyt zmęczony, aby zrobić coś produktywnego, więc spróbuj wykorzystać czas na jedną rzecz, na którą wielu z nas stara się znaleźć wystarczająco dużo czasu – zrelaksować się. Po dotarciu na miejsce zaczynam dzień od podwójnego espresso, wychodzę na spacer, żeby zresetować swój zegar biologiczny, a przed snem biorę tabletkę melatoniny. — Lorna Thornber, korespondentka podróżnicza

Zdobądź trochę światła dziennego

Nie mam niezawodnego sposobu na walkę z jet lagiem (i wygląda na to, że linie lotnicze lubią dyktować wzorce snu z wymuszoną ciemnością po posiłku podczas jednodniowych wycieczek). Adrenalina i podekscytowanie zwykle pomagają mi przetrwać kilka pierwszych dni po locie długodystansowym, więc idź tam, rób swoje i korzystaj z naturalnego światła dziennego.

W drodze powrotnej, kiedy całe to podekscytowanie opadnie, wsłuchaj się w swój organizm i zrelaksuj się — staram się nie planować wieczornych planów na tydzień i uzgadniam z kierownikiem, że będę pracować na wczesnych zmianach, podczas gdy ja przestawię swój zegar biologiczny. Josh Martin, niezależny pisarz podróżniczy

Jakie są Twoje sposoby na walkę z jet lagiem podczas podróży? Daj nam znać w komentarzach.